erasmus 1

19224

Your IP: 3.235.65.220
2022-10-06 23:26

Wycieczka do miasta krasnali:)

W dniach od 20 do 22 października klasy IIAC, IIICp i IIIBp wraz z wychowawczyniami: Panią Agnieszką Karpetą, Panią Katarzyną Berus oraz Panią Małgorzatą Dygas miały okazję zobaczyć piękną stolicę Dolnego Śląśka – Wrocław.

Czytaj więcej: Wycieczka do miasta krasnali:)

Wycieczka edukacyjna klasy 3BDp do Kielc

We wrześniu  br. uczniowie klasy 3BDp zwiedzili Galerię Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach, spacerowali w przypałacowym ogrodzie włoskim, a następnie bawili się nauką na interaktywnej wystawie w Energetycznym Centrum Nauki.

Czytaj więcej: Wycieczka edukacyjna klasy 3BDp do Kielc

Wycieczka do Woli Okrzejskiej

W dniu 28 listopada 2019r. uczniowie klas 1 bd i 2a wzięli udział w wycieczce do Woli Okrzejskiej, w której urodził się polski noblista Henryk Sienkiewicz.

Czytaj więcej: Wycieczka do Woli Okrzejskiej

Jubileuszowe - 60. pokazy

z fizyki w Lublinie

Tradycyjnie we wrześniu uczniowie z "Sienkiewicza" uczestniczą w pokazach z fizyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ideą tej imprezy jest popularyzacja fizyki poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Tematyka tegorocznej edycji: Ruch obrotowy, Uff jak gorąco, Prąd elektryczny, Rezonanse. Jak zwykle nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazach.

Czytaj więcej: Jubileuszowe - 60 pokazy z fizyki w Lublinie

Pielgrzymka maturzystów do Ostrej Bramy

21 września 2017 odbyła się pielgrzymka uczniów klas maturalnych wraz z wychowawcami: paniami Agnieszką Karpetą, Katarzyną Berus, panem Jerzym Wiernickim oraz księdzem Norbertem Skawińskim, którzy odwiedzili pobliskie sanktuaria.

Czytaj więcej: Pielgrzymka maturzystów do Ostrej Bramy