erasmus 1

Your IP: 3.214.216.26
2023-01-29 21:05

Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego

Dnia 12 grudnia uczniowie klasy 3AC i 4AP udali się pod opieka Pani Agnieszki Karpety, Pani Grażyny Olesińskiej oraz Pana Pawła Pękali na wycieczkę do Warszawy. Naszym celem było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, upamiętniającego jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Polski.

Czytaj więcej: Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego

Wycieczka do miasta krasnali:)

W dniach od 20 do 22 października klasy IIAC, IIICp i IIIBp wraz z wychowawczyniami: Panią Agnieszką Karpetą, Panią Katarzyną Berus oraz Panią Małgorzatą Dygas miały okazję zobaczyć piękną stolicę Dolnego Śląśka – Wrocław.

Czytaj więcej: Wycieczka do miasta krasnali:)

Wycieczka edukacyjna klasy 3BDp do Kielc

We wrześniu  br. uczniowie klasy 3BDp zwiedzili Galerię Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach, spacerowali w przypałacowym ogrodzie włoskim, a następnie bawili się nauką na interaktywnej wystawie w Energetycznym Centrum Nauki.

Czytaj więcej: Wycieczka edukacyjna klasy 3BDp do Kielc

Wycieczka do Woli Okrzejskiej

W dniu 28 listopada 2019r. uczniowie klas 1 bd i 2a wzięli udział w wycieczce do Woli Okrzejskiej, w której urodził się polski noblista Henryk Sienkiewicz.

Czytaj więcej: Wycieczka do Woli Okrzejskiej

Jubileuszowe - 60. pokazy

z fizyki w Lublinie

Tradycyjnie we wrześniu uczniowie z "Sienkiewicza" uczestniczą w pokazach z fizyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ideą tej imprezy jest popularyzacja fizyki poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Tematyka tegorocznej edycji: Ruch obrotowy, Uff jak gorąco, Prąd elektryczny, Rezonanse. Jak zwykle nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazach.

Czytaj więcej: Jubileuszowe - 60 pokazy z fizyki w Lublinie