Your IP: 185.191.171.34
2020-09-30 20:57

Drogi OŚMIOKLASISTO!

Niedługo kończycie kolejny etap edukacji, przed Wami ważny wybór. Do tej pory Wasza nauka przebiegała niezależnie od Was. Teraz, gdy kończycie ostatnią klasę szkoły podstawowej macie wreszcie  możliwość dokonania wyboru, który niewątpliwie wpłynie na  Waszą przyszłość.

Podanie do szkoły

Kwestionariusz dla Ośmioklasisty --> [POBIERZ]

Ty decydujesz, co dalej!

My serdecznie zapraszamy
do Zespołu Szkół Ogólnokształcących

im. Henryka Sienkiewicza
w Szydłowcu.

Ogólna charakterystyka klas: dla absolwentów klas ósmych

KLASA 1A – HUMANISTYCZNA

Jeśli lubisz literaturę, kino, teatr ; jeśli jesteś młodym twórcą lub miłośnikiem wszelkich działań artystycznych ; wybierz klasę 1a. Pozwala ona na łączenie zainteresowań historycznych, literackich i politycznych z pasją poszukiwania, odkrywania i interpretowania ciekawych zjawisk socjologicznych oraz wydarzeń kultury.
Na podstawie zdobytej wiedzy rozwiniesz swoje umiejętności w komunikacji interpersonalnej. Nauczysz się rozpoznawać i interpretować mechanizmy funkcjonowania kultury masowej i popularnej, a także – kultury wysokiej. Poznasz ruchy etniczne, narodowościowe, religijne oraz skomplikowane procesy globalizacji.

• przedmioty rozszerzone: język polski, historia, WOS;
  • nauka języków obcych w grupach o różnym stopniu zaawansowania: język angielski oraz do wyboru język niemiecki lub język francuski;
  • przedmioty uzupełniające: ratownictwo przedmedyczne, zajęcia artystyczne;
  • dodatkową atrakcją jest projekt: ERASMUS +

Klasa 1a to oferta dla przyszłych studentów filologii polskiej, historii, politologii, prawa, administracji, dziennikarstwa i komunikacji społecznej, filozofii klasycznej, europeistyki, pedagogiki, psychologii, socjologii, stosunków międzynarodowych, architektury, historii sztuki, kulturoznawstwa, nauk społecznych.

UNIWERSYTETU IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W KIELCACH

KLASA 1B – BIOLOGICZNO - CHEMICZNA

Jeśli chcesz zgłębiać tajniki przyrody, poznać obecny stan środowiska i przyczynić się do jego poprawy oraz przygotować się do zwiedzania świata i profesjonalnej pomocy innym; j eśli chcesz dostać się na wymarzoną medycynę lub studia jej pokrewne, wybór tej klasy jest właściwy, a dodatkowo wzmocniona matematyka zwiększa liczbę możliwych do wybrania kierunków studiów:

• przedmioty rozszerzone: biologia, chemia;
  • nauka języków obcych w grupach o różnym stopniu zaawansowania: język angielski do wyboru język niemiecki lub język francuski;
  • przedmioty uzupełniające: ratownictwo przedmedyczne;
  • dodatkową atrakcją jest projekt: ERASMUS +;
  • zainteresowania można rozwijać poprzez uczestnictwo w:
  • zajęciach warsztatowych,
  • zajęciach laboratoryjnych na wyższych uczelniach,
  • wycieczkach przyrodniczych,
  • ciekawych wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych,
  • licznych konkursach,
  • lekcjach w muzeach i ogrodach botanicznych.

Klasa 1b to oferta dla przyszłych studentów analityki medycznej, biotechnologii, dietetyki, fizjoterapii, położnictwa, psychologii, ratownictwa medycznego, weterynarii, medycyny, farmacji, stomatologii, pielęgniarstwa, ochrony zdrowia i zdrowia publicznego, rehabilitacji, biologii, chemii, chemii medycznej, inżynierii biomedycznej, chemii przemysłowej, chemii budowlanej.

BIOCENTRUM EDUKACJI NAUKOWEJ W WARSZAWIE

KLASA 1C – TURYSTYCZNO - JĘZYKOWA

Jeśli masz zdolności językowe, a nauka języków obcych to Twoja pasja, wybierz klasę 1c. J eśli interesujesz się geografią i chcesz poznać świat wykorzystując biegłą znajomość języków obcych, w tej klasie odnajdziesz swoje miejsce.

• przedmioty rozszerzone: do wyboru język angielski i język niemiecki lub język angielski i język francuski, geografia;
  • nauka języków obcych w grupach o różnym stopniu zaawansowania;
  • przedmioty uzupełniające: ratownictwo przedmedyczne, zajęcia artystyczne;
  • zainteresowania można rozwijać poprzez uczestnictwo m.in. w pozaszkolnych konkursach językowych, warsztatach językowych organizowanych przez Uniwersytet Językowy w Kielcach;
  • dodatkową atrakcją jest projekt: ERASMUS +

Klasa 1c to oferta dla przyszłych studentów marketingu i zarządzania, geodezji i kartografii, filologii angielskiej i niemieckiej, finansów i bankowości, public relations, ekonomii, administracji, turystyki i rekreacji, prawa międzynarodowego, europeistyki, handlu zagranicznego, geografii, stosunków międzynarodowych, politologii, geoinformatyki, hotelarstwa, logistyki, architektury krajobrazu, archeologii.

UNIWERSYTETU IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W KIELCACH

KLASA 1D – MATEMATYCZNO – INFORMATYCZNA

Jeśli marzysz o studiach informatycznych, matematycznych, architekturze, budownictwie, automatyce, robotyce, budownictwie, elektrotechnice, mechatronice, transporcie lądowym lub morskim, astronomii, to właśnie ta klasa jest dla Ciebie. To klasa stworzona dla osób, które w przyszłości mają zamiar studiować przedmioty ścisłe na uniwersytetach, politechnikachi innych uczelniach technicznych.

• przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka, informatyka;
  • nauka języków obcych w grupach międzyoddziałowych o różnym stopniu zaawansowania, j. angielski oraz do wyboru: j. niemiecki lub j. francuski;
  • przedmioty uzupełniające: ratownictwo przedmedyczne;
  • dodatkową atrakcją jest projekt: ERASMUS +

Klasa 1d to oferta dla przyszłych studentów matematyki, informatyki, ekonomii, architektury, telekomunikacji, ekonometrii, elektrotechniki i innych kierunków politechnicznych.

UNIWERSYTETU IM. MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W LUBLINIE

Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi napisz do nas e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie interesujące Was informacje będziemy zamieszczać na stronie www.liceum.webd.pl