619949

2018-12-11 17:15

Drodzy
GIMNAZJALISTO  i  OŚMIOKLASISTO!

Niedługo kończycie kolejny etap edukacji, przed Wami ważny wybór. Do tej pory Wasza nauka przebiegała niezależnie od Ciebie. Teraz, gdy kończycie ostatnią klasę gimnazjum lub szkoły podstawowej masz wreszcie tę możliwość, żeby dokonać wyboru, który niewątpliwie wpłynie na Twoją przyszłość.

Ty decydujesz, co dalej!

My serdecznie zapraszamy
do Zespołu Szkół Ogólnokształcących

im. Henryka Sienkiewicza
w Szydłowcu.

Dlaczego warto uczyć się

w Sienkiewiczu?

DOBRY I RZETELNY POZIOM NAUCZANIA

BARDZO WYSOKA ZDAWALNOŚĆ EGZAMINÓW MATURALNYCH

W 2018r. do matury przystąpiło 59 uczniów, zdało 58 (97%)
    W 2017r. do matury przystąpiło 63 uczniów, zdało 62 (98,5%)
    W 2016r. do matury przystąpiło 78 uczniów, zdało 74 (95%)

Takie rezultaty to efekt pracy i współpracy uczniów i nauczycieli oraz dobrej organizacji procesu dydaktycznego. Uzyskane wyniki dają możliwość naszym absolwentom aplikowania na wymarzone kierunki studiów. Wyniki, które osiągają nasi uczniowie pokazują stabilność kształcenia i przewidywalność osiągnięć dydaktycznych.

PRZYGOTOWANIE DO KONKURSÓW I OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH, SPORTOWYCH  I ARTYSTYCZNYCH. OTO NIEKTÓRE UBIEGŁOROCZNE WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW:

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej: I miejsce: Joanna Grzyb za  piosenkę Camili Cabello pt. „Crying in the club”, III miejsce: Ernest Bąk po wykonaniu utworu Sama Smitha „I’m not the only one.”

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX: uczeń Adam Dwojak uzyskał najwyższy wynik w szkole, zdobywając ocenę bardzo dobrą i plasując się w staninie IX. najwyższym.

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej: najwyższą liczbę punktów zdobyła Kornelia Piasecka z klasy IIB. Nagrodą w konkursie był wyjazd do Brukseli.

Powiatowe zawody w piłkę koszykową dziewcząt i chłopców: nasi uczniowie odnieśli podwójne zwycięstwo: I miejsce w koszykówce chłopców i I miejsce w koszykówce dziewcząt.

IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Niektórzy lubią poezję” poświęcony twórczości J. Tuwima. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Kowalska (3a), Milena Marlica (2a), Wojciech Tomczyk (3d), Natalia Brzykowska (2b) oraz Ernest Bąk (2a). Przykuwali uwagę słuchaczy, wzruszali, zachwycali … i odnieśli spektakularny sukces – zajęli kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz zdobyli dwa wyróżnienia !!

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English Highflier najlepszymi  w swoich kategoriach okazali się: Adam Dwojak z kl. I B, zdobywając II miejsce w województwie mazowieckim oraz Michał Mróz z kl. III D. Warto dodać, że  w konkursie wzięło udział blisko

9 tysięcy uczniów z 367 szkół z całej Polski. Z samego województwa mazowieckiego w konkursie wzięło udział 2356 uczniów.

STYPENDYŚCI: PREZESA RADY MINISTRÓW, STAROSTY SZYDŁOWIECKIEGO ORAZ MAZOWIECKIEGO PROGRAMU STYPENDIALNEGO DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH - NAJLEPSZA INWESTYCJA W CZŁOWIEKA

INDYWIDUALNY PROGRAM NAUKI UCZNIÓW UZDOLNIONYCH

ZAJĘCIA LEKCYJNE W MAŁYCH GRUPACH

BEZPIECZEŃSTWO I PRZYJAZNA ATMOSFERA

DOFINANSOWANIE DOJAZDÓW DO SZKOŁY

PROJEKTY EDUKACYJNE, PROGRAMY UNIJNE I CIEKAWE

PRZEDSIĘWZIĘCIA:

Projekt. „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej”
Projekt: Zielone informatyczne garnizony
Program WF z klasą
Projekt IT Szkoła
Projekt OIE KURSOR
Projekt ,,Powszechna Nauka Pływania"
Program: Dzień Przedsiębiorczości
Warsztaty językowe organizowane przez Fundację Euroweek

CERTYFIKATY

NOWOCZESNA BAZA DYDAKTYCZNA

RATOWNICTWO PRZEDMEDYCZNE

OPIEKA PSYCHOLOGA I PEDAGOGA SZKOLNEGO

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI:

W obecnym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się i porozmawiać z: Panem Maciejem Cybulskim dyrektorem Muzeum Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu oraz

z Panią Agnieszką Kosińską wieloletnią osobistą asystentką pisarza Czesława Miłosza.

ZAJĘCIA WARSZTATOWE W TERENIE:

Nasi u uczniowie biorą udział w zajęciach w BioCentrum Edukacji Narodowej  w Warszawie oraz w warsztatach językowych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach

BASEN I LODOWISKO W RAMACH LEKCJI WYCHOWANIA

FIZYCZNEGO

IMPREZY SZKOLNE

"Ślubowanie klas pierwszych w Oblęgorku"

"Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego"

"NIEUSTANNIE DLA NIEPODLEGŁEJ DIALOG POKOLEŃ - akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości"

Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi napisz do nas e-mila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie interesujące Was informacje będziemy zamieszczać na stronie www.liceum.webd.pl

Rekrutacja 2018