• Nasza szkoła

 • Historia

 • Studniówka 2019

 • Wycieczki

 • Dzień Otwarty 2016

erasmus 1

Zaloguj / Wyloguj

2590732
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
566
881
566
2136484
31250
28206
2590732

Your IP: 3.214.216.26
2023-01-29 20:17

Drogi OŚMIOKLASISTO!

Niedługo kończycie kolejny etap edukacji, przed Wami ważny wybór. Do tej pory Wasza nauka przebiegała niezależnie od Was. Teraz, gdy kończycie ostatnią klasę szkoły podstawowej macie wreszcie  możliwość dokonania wyboru, który niewątpliwie wpłynie na  Waszą przyszłość.


Podanie do szkoły

Kwestionariusz  --> [POBIERZ]


 

Ty decydujesz, co dalej!

 

 My serdecznie zapraszamy
do Zespołu Szkół Ogólnokształcących

im. Henryka Sienkiewicza
w Szydłowcu.


 

 

   HARMONOGRAM REKRUTACJI

na rok szkolny 2022/2023

Lp. Działanie Termin
1. Składanie wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

od 16 maja do 30 maja 2022 r.

do godz.1500

2. Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty

od 24 czerwca do 13 lipca 2022 r.

do godz.1500

3. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do 13 lipca 2022 r.
4. Podanie do wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych 20 lipca 2022 r.
5. Potwierdzenie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

od 21 lipca do 27 lipca 2022 r.

do godz. 1500

6. Podanie przez komisję rekrutacyjną list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych 28 lipca 2022 r. godz. 1400
7. Poinformowanie przez dyrektora szkoły Kuratora Oświaty o liczbie wolnych miejsc 28 lipca 2022 r.
8. Opublikowanie przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty informacji o liczbie wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych Do 29 lipca 2022 r.
9. Wystąpienie do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia Do 2 sierpnia 2022 r.
10. Sporządzenie przez komisję rekrutacyjną uzasadnienia odmowy przyjęcia do 3 dni od dnia wystąpienia o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia
11. Wniesienie do dyrektora szkoły odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej. do 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia odmowy przyjęcia
12. Dyrektor szkoły rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej do 3 dni od dnia złożenia odwołania do dyrektora szkoły


Ogólna charakterystyka klas: dla absolwentów klas ósmych

 

KLASA 1A – HUMANISTYCZNA

Jeśli lubisz literaturę, kino, teatr ; jeśli jesteś młodym twórcą lub miłośnikiem wszelkich działań artystycznych ; wybierz klasę 1a. Pozwala ona na łączenie zainteresowań historycznych, literackich i politycznych z pasją poszukiwania, odkrywania i interpretowania ciekawych zjawisk socjologicznych oraz wydarzeń kultury.
Na podstawie zdobytej wiedzy rozwiniesz swoje umiejętności w komunikacji interpersonalnej. Nauczysz się rozpoznawać i interpretować mechanizmy funkcjonowania kultury masowej i popularnej, a także – kultury wysokiej. Poznasz ruchy etniczne, narodowościowe, religijne oraz skomplikowane procesy globalizacji.

 • przedmioty rozszerzone: język polski, historia, WOS;
 • nauka języków obcych w grupach o różnym stopniu zaawansowania: język angielski oraz do wyboru język niemiecki lub język francuski;
 • przedmioty uzupełniające: ratownictwo przedmedyczne, zajęcia artystyczne;
 • dodatkową atrakcją jest projekt: ERASMUS +

Klasa 1a to oferta dla przyszłych studentów filologii polskiej, historii, politologii, prawa, administracji, dziennikarstwa i komunikacji społecznej, filozofii klasycznej, europeistyki, pedagogiki, psychologii, socjologii, stosunków międzynarodowych, architektury, historii sztuki, kulturoznawstwa, nauk społecznych.

 KLASA POD PATRONATEM

UNIWERSYTETU IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W KIELCACH


KLASA 1B – BIOLOGICZNO - CHEMICZNA

Jeśli chcesz zgłębiać tajniki przyrody, poznać obecny stan środowiska i przyczynić się do jego poprawy oraz przygotować się do zwiedzania świata i profesjonalnej pomocy innym; j eśli chcesz dostać się na wymarzoną medycynę lub studia jej pokrewne, wybór tej klasy jest właściwy, a dodatkowo wzmocniona matematyka zwiększa liczbę możliwych do wybrania kierunków studiów:

 • przedmioty rozszerzone: biologia, chemia;
 • nauka języków obcych w grupach o różnym stopniu zaawansowania: język angielski do wyboru język niemiecki lub język francuski;
 • przedmioty uzupełniające: ratownictwo przedmedyczne;
 • dodatkową atrakcją jest projekt: ERASMUS +;
 • zainteresowania można rozwijać poprzez uczestnictwo w:
 • zajęciach warsztatowych,
 • zajęciach laboratoryjnych na wyższych uczelniach,
 • wycieczkach przyrodniczych,
 • ciekawych wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych,
 • licznych konkursach,
 • lekcjach w muzeach i ogrodach botanicznych.

Klasa 1b to oferta dla przyszłych studentów analityki medycznej, biotechnologii, dietetyki, fizjoterapii, położnictwa, psychologii, ratownictwa medycznego, weterynarii, medycyny, farmacji, stomatologii, pielęgniarstwa, ochrony zdrowia i zdrowia publicznego, rehabilitacji, biologii, chemii, chemii medycznej, inżynierii biomedycznej, chemii przemysłowej, chemii budowlanej.

KLASA POD PATRONATEM

BIOCENTRUM EDUKACJI NAUKOWEJ W WARSZAWIE


KLASA 1C – TURYSTYCZNO - JĘZYKOWA

Jeśli masz zdolności językowe, a nauka języków obcych to Twoja pasja, wybierz klasę 1c. J eśli interesujesz się geografią i chcesz poznać świat wykorzystując biegłą znajomość języków obcych, w tej klasie odnajdziesz swoje miejsce.

 • przedmioty rozszerzone: do wyboru język angielski i język niemiecki lub język angielski i język francuski, geografia;
 • nauka języków obcych w grupach o różnym stopniu zaawansowania;
 • przedmioty uzupełniające: ratownictwo przedmedyczne, zajęcia artystyczne;
 • zainteresowania można rozwijać poprzez uczestnictwo m.in. w pozaszkolnych konkursach językowych, warsztatach językowych organizowanych przez Uniwersytet Językowy w Kielcach;
 • dodatkową atrakcją jest projekt: ERASMUS +

Klasa 1c to oferta dla przyszłych studentów marketingu i zarządzania, geodezji i kartografii, filologii angielskiej i niemieckiej, finansów i bankowości, public relations, ekonomii, administracji, turystyki i rekreacji, prawa międzynarodowego, europeistyki, handlu zagranicznego, geografii, stosunków międzynarodowych, politologii, geoinformatyki, hotelarstwa, logistyki, architektury krajobrazu, archeologii.

KLASA POD PATRONATEM

UNIWERSYTETU IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W KIELCACH


KLASA 1D – MATEMATYCZNO – INFORMATYCZNA

Jeśli marzysz o studiach informatycznych, matematycznych, architekturze, budownictwie, automatyce, robotyce, budownictwie, elektrotechnice, mechatronice, transporcie lądowym lub morskim, astronomii, to właśnie ta klasa jest dla Ciebie. To klasa stworzona dla osób, które w przyszłości mają zamiar studiować przedmioty ścisłe na uniwersytetach, politechnikachi innych uczelniach technicznych.

 • przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka, informatyka;
 • nauka języków obcych w grupach międzyoddziałowych o różnym stopniu zaawansowania, j. angielski oraz do wyboru: j. niemiecki lub j. francuski;
 • przedmioty uzupełniające: ratownictwo przedmedyczne;
 • dodatkową atrakcją jest projekt: ERASMUS +

Klasa 1d to oferta dla przyszłych studentów matematyki, informatyki, ekonomii, architektury, telekomunikacji, ekonometrii, elektrotechniki i innych kierunków politechnicznych.

KLASA POD PATRONATEM

UNIWERSYTETU IM. MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W LUBLINIE


   Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi napisz do nas e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie interesujące Was informacje będziemy zamieszczać na stronie www.liceum.webd.pl

 

 

 

 

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.