20857

Podania do LO 2019
Przyjmujemy podania do szkoły
od 13 maja 2019 (poniedziałek) do 24 czerwca 2019r
do pobrania w sekretariacie lub [TUTAJ]

Ogłoszenie

Wykaz obowiązujących podręczników w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu, dla uczniów po szkole podstawowej i po gimnazjum zostanie podany po konsultacjach z nauczycielami w pierwszym tygodniu września. Ponadto biblioteka szkolna na początku września będzie organizowała coroczny kiermasz książek (dla absolwentów gimnazjum), na którym będzie możliwość zakupu podręczników.

REKRUTACJA 2019!

Trwa nabór uzupełniający do Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu.
Szkoła proponuje dodatkowo wolne miejsca dla absolwentów zarówno szkół podstawowych jak i gimnazjalnych.
Nasze atuty:
• bezpieczeństwo,
• wysoki poziom nauczania (wysoka zdawalność egzaminów maturalnych i wysokie wyniki klasyfikacji),
• praca na jedną zmianę (zajęcia zaczynają się od godz. 800),
• dofinansowanie dojazdów,
• stypendia starosty.

Przyjdź i przekonaj się sam.
Zapraszamy.

O G Ł O S Z E N I E
Uprzejmie informujemy,
że zaświadczenia z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej o zdanym egzaminie dojrzałości będą wydawane dnia 4 lipca 2019 r. (czwartek) od godziny 14.00  do godziny 16.00 w świetlicy szkolnej.

OGŁOSZENIE

Dyrektor ZSO im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu informuje, że listy przyjętych kandydatów są do wglądu na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły od dnia 28.06.2019 r.
Jednocześnie informuje, że kandydaci, którzy nie dostarczyli oryginalnej dokumentacji proszeni są o kontakt
z komisją rekrutacyjną.
Dokumenty można dostarczać do szkoły od 1 lipca 2019 r.

Warsztaty językowe z niemieckiego

W poniedziałek 10 czerwca 2019r uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu wraz z Profesorem Leszkiem Furmańskim wzięli udział w warsztatach językowych z języka niemieckiego, które odbyły się na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Czytaj więcej: Warsztaty językowe z niemieckiego

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2019

Dnia 31 maja 2019 na terenie naszego liceum odbyły się już kolejne Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Udział w nich wzięły: PSP nr 1 w Szydłowcu, PSP nr 2 w Szydłowcu, PSP w Orońsku, PSP w Mirowie, PSP w Chlewiskach, ZS im. KOP w Szydłowcu, CKZiU w Szydłowcu oraz gospodarze – LO Sienkiewicz.

Czytaj więcej: IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2019

"Czasami wdzięczność trudno jest wyrazić w słowach ...
Wtedy proste - dziękuję - zawiera wszystko, co chcemy powiedzieć."

FINAŁ AKCJI #KOMÓRKOMANIA
w Zespole Szkół Ogólnokształcących
im. Henryka Sienkiewicza
w Szydłowcu

Czytaj więcej: FINAŁ AKCJI #KOMÓRKOMANIA

Sesja zdjęciowa   wydawnictwa MAC z udziałem młodzieży z „Sienkiewicza”

W poniedziałek, 27 maja w świetlicy szydłowieckiego Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza odbyła się sesja zdjęciowa.

Czytaj więcej: Sesja zdjęciowa wydawnictwa MAC

"Szydłowieckie Liceum ponownym gospodarzem  mobilności w ramach projektu w Erasmus+ "

Tytuł projektu "S.H.A.R.E." to akronim wielu działań opartych na dzieleniu się bogactwem kulturowym pięciu krajów europejskich: Polski, Włoch, Wielkiej Brytanii, Litwy i Turcji. Projekt realizowany jest w Szkole od pażdziernika 2018r.

Czytaj więcej: "Sienkiewicz" gospodarzem mobilności Erasmus+

UWAGA MATURZYŚCI !!!
Nastąpiła zmiana godzin ustnych egzaminów maturalnych.
Prosimy o zapoznanie się z nowym harmonogramem.

Rekrutacja 2019