19672

2017-10-21 21:27

GIMNAZJALISTO!

Zespół Szkół Ogólnokształcących

to szkoła z wieloletnią tradycją, w której uczniowie uzyskują gruntowne wykształcenie i wychowanie.

Do najważniejszych ATUTÓW szkoły należą:

1. Dobry, rzetelny poziom nauczania o czym świadczą wyniki egzaminu maturalnego. Pod względem zdawalności matury szkoła uzyskuje zawsze poziom wyższy od średniej krajowej, powiatu i województwa mazowieckiego. Absolwenci Sienkiewicza podejmują dalszą naukę na renomowanych uczelniach w całej Polsce. Wielu otrzymuje indeks na wymarzoną uczelnię jeszcze przed maturą, dzięki uczestnictwu w rożnych olimpiadach i konkursach.

Zdawalność matury w naszym "Sienkiewiczu"

W 2015r. do matury przystąpiło 101 uczniów, zdało 92 (91,08%)

W 2014r. do matury przystąpiło 90 uczniów, zdało 84 (93,3%)

W 2013r. do matury przystąpiło 117 uczniów, zdało 114 (97,4%)

W 2012r. do matury przystąpiło 116 uczniów, zdało 111 (95,7%)

W 2011r. do matury przystąpiło 123 uczniów, zdało 116 (94,3%)

W 2010r. do matury przystąpiło 131 uczniów, zdało 128 (98%)

W 2009r. do matury przystąpiło 100 uczniów, zdało 100 (100%)

2. Nauka języków obcych w grupach międzyoddziałowych
na różnym poziomie zaawansowania.

3. Bezpieczeństwo i przyjazna atmosfera - w szkole NIE zdarzają się kradzieże, wymuszenia czy pobicia. Od wielu lat nie występuje zjawisko fali. Młodzież jest zdyscyplinowana
i uprzejma wobec siebie.

bezpieczna szkoła

4. Dobra lokalizacja - bliskość przystanków autobusowych i dostosowanie dzwonków lekcyjnych do rozkładów jazdy. Dla uczniów dojeżdżających szkoła oferuje zwrot kosztów dojazdu do 50%.

5. Bogate wyposażenie - szkoła posiada sprzęt multimedialny, rzutniki, ekrany, tablicę interaktywną oraz inne pomoce dydaktyczne. Uczniowie mogą korzystać z pierwszej
w powiecie skomputeryzowanej biblioteki szkolnej oraz ze zbiorów Powiatowej Biblioteki Publicznej, której siedziba od 5 lat mieści się w liceum. Niewątpliwym atutem jest szeroko rozbudowana baza sportowa, w tym wielofunkcyjne boisko szkolne. Co więcej nasza stołówka szkolna zapewnia tanie posiłki gotowane w formie dwudaniowego obiadu.

6. Możliwość otrzymania stypendium - uczniowie uzyskujący w każdym semestrze bardzo dobre wyniki w nauce oraz wyróżniający się swoimi osiągnięciami w dziedzinie artystycznej czy też sportu otrzymują Stypendium Starosty Szydłowieckiego oraz mogą ubiegać się o przyznanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

7. Rozwój zdolności i zainteresowań - szkoła dba o wszechstronny rozwój swoich uczniów organizując wykłady pracowników naukowych wyższych uczelni m. in. UW
i UJK, różnorodne przedsięwzięcia i ciekawe projekty m.in. Sesja Popularnonaukowa, Dzień Językowy, Dzień Sportu. Ponadto, w szkole prężnie działa Samorząd Szkolny, Szkolne Koło Filmowe, Klub Cooltura, Szkolne Koło Caritas, Koło Biologiczne i Ekologiczne.

erasmus

8. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna oraz medyczna - szkoła zapewnia opiekę pedagoga i psychologa szkolnego oraz pielęgniarki szkolnej gwarantując rzetelną profesjonalną pomoc swoim uczniom oraz ich rodzicom.

9. Możliwość uzyskania certyfikatów - uczniowie naszej szkoły uzyskują certyfikaty ratownika przedmedycznego międzynarodowej organizacji First Aid Certification Centre z siedzibą w Londynie oraz stosowne zaświadczenia MEN. Dodatkowo, uczestnicząc w programie informatycznym IT-Szkoła uczniowie naszej szkoły otrzymują certyfikaty związane z obsługą komputera i grafiką komputerową.

Rat przed IT Szkoła1