• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2019

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

erasmus 1

Zaloguj / Wyloguj

2529555
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
336
937
2089
2072206
32146
42919
2529555

Your IP: 34.231.21.105
2022-11-29 10:11
 

Uczniowie "Sienkiewicza"
w projekcie
Poznaj Polskę.

 

Wycieczka do Wrocławia, Świdnicy i Wałbrzycha

W dniach 24-27 października br. uczennice i uczniowie z kl. II BD wzięli udział w wycieczce do Wrocławia, Świdnicy i Wałbrzycha.

Wycieczka została dofinansowana ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. W ramach tego programu dofinansowywane są tylko wycieczki jednodniowe, dwudniowe i trzydniowe. Jednak z uwagi na znaczną odległość pomiędzy Szydłowcem i Wrocławiem (około 350 km) na dojazd i powrót z wycieczki trzeba było zarezerwować 2 x 6 = 12 godzin (a więc w praktyce cały dzień). W związku z tym postanowiliśmy przedłużyć  naszą wyprawę o 1 dzień (dodatkowe koszty noclegów i zakwaterowania pokryliśmy ze środków własnych) – dzięki temu na zwiedzanie jednego z najpiękniejszych polskich miast i okolic mogliśmy przeznaczyć pełne trzy dni. W efekcie  udało nam  się zrealizować nie tylko 7 zaplanowanych punktów edukacyjnych z listy MEiN (Wrocław – zespół historycznego centrum, ogród botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, zamek Książ w Wałbrzychu, zespół kościoła ewangelicko-augsburskiego pw. Świętej Trójcy - Kościół Pokoju w Świdnicy, Muzeum Narodowe we Wrocławiu - Panorama Racławicka,  Wrocław - Hala Stulecia i  Hydropolis - centrum wiedzy o wodzie), ale także 4 inne punkty edukacyjne z tej listy: Muzeum Narodowe we Wrocławiu - Pawilon Czterech Kopuł,  Muzeum Narodowe we Wrocławiu - gmach główny,  ZOO Wrocław i  Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego.  Byliśmy także w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu (w 2011 r. przekształconej w Centrum Technologii Audiowizualnych - CeTA), jednej z największych wytwórni filmowych w Polsce, która odegrała ogromną rolę w rozwoju polskiego filmu po II wojnie światowej.
       Tak obszerny program wycieczki mógł być zrealizowany także dlatego, że wycieczka odbyła się w ostatnim tygodniu przed zmianą czasu z letniego na zimowy – dzień (a więc i czas efektywnego zwiedzania) był zatem o 1 godzinę dłuższy, niż po zmianie czasu. Na dodatek trafiliśmy  na wymarzoną pogodę – przez cały okres wycieczki było ciepło i słonecznie.
P.S. Bardzo dziękuję ks. Norbertowi Skawińskiemu za pomoc w opiece nad uczniami – duchową i fizyczną.

Zdzisław Bąk – wychowawca kl. II BD


 

 

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.