19672

2017-10-21 21:27

POCZET SZTANDAROWY

ZSO im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu

Sztandar Szkoły jest dla społeczności szkolnej symbolem Polski - Narodu - Ziemi, ale i symbolem Małej Ojczyzny jaką jest szkoła i jej najbliższe środowisko. Dlatego każda uroczystość z udziałem sztandaru wymaga zarówno powagi zachowania jak i właściwych postaw jego poszanowania.

Reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym to najbardziej honorowa funkcja uczniowska w szkole - jedno z najważniejszych wyróżnień, na jakie może zasłużyć uczeń. W jego składzie winni znajdować się uczniowie o nienagannej postawie i godni takiego zaszczytu.

W tym roku szkolnym (2015/2016) poczet sztandarowy naszej szkoły majązaszczyt reprezentować uczniowie klas II:

I garnitur:
Chorąży: Krzysztof Gozdek kl. II C, Asysta: Kinga Malmon kl. II B, Izabela Pacek kl. II B
II garnitur:
Chorąży: Bartłomiej Tarka kl. II C, Asysta: Weronika Pytlak kl. II C, Kinga Kaleta kl. II D

W roku szkolnym 2014 / 2015 poczet sztandarowy naszej szkoły reprezentowali:

I garnitur:
Chorąży: Przemysław Wojcieszak kl. II D, Asysta: Aleksandra Kramarska kl. II B, Weronika Kasprzyk kl. II C
II garnitur:
Chorąży: Piotr Szymczak kl. II C, Asysta: Olga Czarnota kl. II B, Ilona Misztal kl. II D

W roku szkolnym 2013 / 2014 poczet sztandarowy naszej szkoły reprezentowali:

• w składzie I: Kamil Rutkiewicz (kl. II c) - Chorąży, Adrianna Wiśniewska (kl. IIc) i Karolina Głuch (kl. II b) - Asysta
  • w składzie II: Kamil Rutkiewicz (kl. II c) - Chorąży, Joanna Szczepanik (kl. IIa) i Paulina Irańska (kl. II d) - Asysta

W roku szkolnym 2012/2013 poczet sztandarowy szkoły reprezentowali:

• w składzie I: Bartosz Turek (kl. IId), Joanna Kotwica i Ilona Szcześniak
    (kl. IIc),
  • w składzie II: Jakub Czarnota (kl. IIa), Agnieszka Głogowska i Patrycja Kaleta (kl. IId).

W roku szkolnym 2011/2012 poczet sztandarowy szkoły reprezentowali:

• w składzie I: Armand Starczewski, (kl. III d), Laura Szymańska i Oktawia Podlewska (kl. III c)
  • w składzie II: Adam Frąk (kl. III a), Paulina Ludew i Monika Śliwa (kl. III b).