• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2016

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

942713
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
6
545
3893
486930
18947
22712
942713

Your IP: 46.229.168.82
2018-05-26 00:06

Niesłabnące zainteresowanie językami obcymi w „Sienkiewiczu” - DZIEŃ JĘZYKOWY 2017

Dnia 30 marca 2017 r. w naszym Sienkiewiczowskim Liceum odbył się Dzień Językowy. Jest to impreza cykliczna, która na stałe wpisała się w życie szkoły i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród uczniów. Podobnie jak w latach ubiegłych, miała formę konkursu. Na widzów czekało wiele atrakcji: było „coś dla ucha, dla oka”, a nawet „dla podniebienia”.
W tym roku hasłem przewodnim, które zainspirowało młodzież były PODRÓŻE. Uczniowie prezentowali swoje talenty w 4 kategoriach. Obejrzeliśmy 12 występów wokalnych, 3 scenki humorystyczne, 53 plakaty oraz degustowaliśmy kilkanaście potraw z różnych zakątków świata. Ponadto wszyscy obecni na uroczystości mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą   o słynnych miejscach turystycznych świata w specjalnym Quizie. Sprawdziliśmy również czy nasi uczniowie wiedzą, w jakiej części świata można się porozumieć znając język angielski, niemiecki, francuski, hiszpański…
Niektóre wykonania skłaniały do refleksji i wzruszeń, podczas gdy inne porywały widownię do zabawy i epatowały humorem. Wybór zwycięzców był bardzo trudny, ponieważ wszystkie występy, prace plastyczne i kulinaria były na bardzo wysokim poziomie. Jury oraz publiczność, która również wybrała swoich faworytów, mieli do wykonania zadanie niełatwe, ale udało się wyłonić zwycięzców. Wyniki konkursu prezentujemy poniżej.
Trudno jest opisać to wydarzenie słowami, dlatego też zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które chociaż częściowo oddają urok tego dnia…

 

 

Zdjęcia mozna obejrzeć w Galerii Zdjęć lub [TUTAJ]


 

Rekrutacja 2018

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.