• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2016

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

980047
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
237
350
6022
525459
12120
20706
980047

Your IP: 54.198.111.185
2018-07-21 17:04

Dzień Przedsiębiorczości i uczniowie z "Sienkiewicza"
Kolejny już raz uczniowie Sienkiewicza wzięli udział w ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości, który w tym roku był odchodzony 26 kwietnia.
Celem  tego programu jest : zdobycie wiedzy na temat kwalifikacji i predyspozycji niezbędnych do wykonywania danego zawodu, zauważenie i zrozumienie związku między wykształceniem a karierą zawodową. Firmom i instytucjom daje możliwość zdobycia uznania, budowania dobrych relacji z lokalną społecznością, czy  pozyskiwania potencjalnych pracowników i  partnerów biznesowych w przyszłości.
W tym roku ponownie ponad 100 uczniów przystąpiło do jednodniowych praktyk w kilkudziesięciu różnych instytucjach i firmach na terenie Szydłowca, Radomia i okolic.
Dnia 26.04 br. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu wzięli udział w 14. edycji programu Dzień Przedsiębiorczości. Młodzież z klasy 1 o profilu przyrodniczo-medycznym i matematyczno-informatycznym odwiedziła kilka placówek. Oto jak sami uczniowie wspominają tegoroczny Dzień Przedsiębiorczości: 
-W Dniu Przedsiębiorczości odwiedziliśmy klinikę weterynarii Pawła Głowackiego. Razem z jego asystentem jeździlismy po Wierzbicy i okolicznych miejscowościach na wezwania. Zobaczylismy zabiegi takie jak kastracja, sztuczne zaplodnienia, czy zwykłe szczepienia i pobierania krwi zwierzętom . Jednak praca weterynarza to nie tylko ekscytujące zabiegi. Dostąpiliśmy zaszczytu wypełniania kart pacjenta i  przygotowywania próbek wysyłanych do laboratorium. Nie mogliśmy jednak czynnie uczestniczyć w zabiegach, więc jedynie pomagaliśmy, podając lekarzowi sprzęt medyczny oraz potrzebne do zabiegu preparaty takie jak te potrzebne do narkozy. Bardzo pozytywnie wspominamy ten dzień i mamy nadzieję jeszcze raz się tam wybrać. 
-Dzień przedsiębiorczości spędziliśmy na Warsztatach Terapii Zajęciowej. Nasi opiekunowie oprowadzili nas po całej placówce i pokazali jak wygląda praca z osobami niepełnosprawnymi na co dzień i jak takie warsztaty funkcjonują. Dowiedzieliśmy się o technikach masażu oraz ogólnej rehabilitacji uczestników, a także wiele informacji na temat pracy fizjoterapeuty. Opowiedziano nam o zaletach oraz wadach pracy w takim miejscu jakim są warsztaty terapii. Dzień spędziliśmy bardzo aktywnie, co bardzo nam się podobało.
-W dniu 26 kwietnia 2017 odwiedziłyśmy aptekę w Szydłowcu. Udałyśmy się tam, aby poznać charakter pracy farmaceuty oraz dowiedzieć się więcej o studiach na kierunku farmacja. Zajęcia przebiegały w przyjaznej atmosferze, dowiedziałyśmy się o tym jak wielka odpowiedzialność spoczywa na farmaceucie. Wydaje nam się, że zawód ten jest bardzo niedoceniany. Po tej wizycie uważamy,  źe jest tak samo ważny jak zawód lekarza. Sądzimy, że było warto wziąć udział w Dniu Przedsiębiorczości, ponieważ dowiedziałyśmy się dużo o pracy w naszym wymarzonym zawodzie.
-Dzień Przedsiębiorczości spędziliśmy w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na Józefowie. Naszym priorytetem było poznanie realiów pracy w zawodach medycznych. Mieliśmy okazje poznać zasady funkcjonowania szpitala oraz obowiązki ciążące na osobach pełniących w nim dane funkcje. Dowiedzieliśmy się, że każdy zawód medyczny obarczony jest ogromna odpowiedzialnością, a nawet najmniejszy błąd może nieść za sobą ogromne konsekwencje. Mogliśmy przyjrzeć się pracy lekarzy na oddziałach hematologii, ortopedii, kardiochirurgii, neurochirurgii, centralnej sterylizacji oraz na szpitalnym oddziale ratunkowym. Wizyta w szpitalu była dla nas niesamowitym doświadczeniem, a zdobyta wiedza z pewnością zaowocuje w przyszłości. Mamy nadzieje,ze w następnym roku także będziemy mieć okazję wziąć udział w Dniu Przedsiębiorczości. 
-W Dniu Przedsiębiorczości miałyśmy przyjemność pracować w Przedszkolu Publicznym nr 1 im. Tęczowego Misia oraz w Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Szydłowcu. Praca w przedszkolu jest niezwykle odpowiedzialna. Wychowawca przede wszystkim musi posiadać łatwość w nawiązywaniu kontaktów z dziećmi, musi teź być cierpliwy, opanowany, spostrzegawczy. Właśnie te cechy pracownicy przedszkola starali się nam przekazać. Zostałyśmy bardzo miło przywitane-zarówno przez dzieci-jak i pracowników.
-26 Kwietnia udaliśmy się do siedziby komendy powiatowej straży pożarnej w Szydłowcu. Razem z grupą uczniów szkoły im. Korpusu Ochrony Pogranicza byliśmy oprowadzani po placówce przez dowódcę JRG w Szydłowcu Arkadiusza Madeja. Nasza przygoda rozpoczęła sie o godzinie 9:00 , o 11:00 zakończyliśmy zwiedzanie garażów i siedziby. Wyznaczony czas do 12:30 spędziliśmy na świetlicy. Pod koniec odpowednie karteczki podpisał nam pan opiekun i z uśmiechem wskazał nam wyjście.

Informacja ze oficjalnej strony Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.
 

26 kwietnia 2017 r. Dzień Przedsiębiorczości w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o. o.

 W dniu 26.04.2017r w naszym szpitalu odbyły się jednodniowe praktyki w ramach projektu Dzień Przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP.
Praktykę realizowało 36 uczeniów z następujących szkół :

- I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Radomiu

- Zespół Szkól Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu

- Zespól Szkól im. Korpusu Ochropny Pogranicza w Szydłowcu

              Dzień Przedsiębiorczości jest projektem sprzyjającym podejmowaniu przez uczniów trafnych decyzji w planowaniu dalszej edukacji . Uczeniowie mogli przyjrzeć się jak wygląda codzienna praca lekarzy, pielęgniarek i innych zawodów w wybranych przez siebie komórkach organizacyjnych szpitala.

              W planie realizacji Dnia Przedsiębiorczości znalazły się następujące elementy:

- przedstawienie informacji na temat organizacji i zasad funkcjonowania szpitala

- charakterystyka stanowisk pracy przedstawiona przez opiekunów, obejmujaca informacje na temat: umiejętności przydatnych na danym stanowisku pracy, wymaganego wykształcenia oraz możliwości rozwoju zawodowego, jak również perspektyw zatrudnienia w zawodzie lekarza oraz pielęgniarki.

- wizytacja w wybranych komórkach organizacyjnych szpitala i uzyskanie szczegółowych informacji o ich funkcjonowaniu ( Oddział Kardiologii, Oddział Kardiochirurgii, Oddział Pediatryczny, Oddział Neurochirurgiczny, Centralna Sterylizatornia, Zakład Patomorfologii, Oddział Chirurgii Urazowej i Ortopedycznej , Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Oddział Onkologii, Oddział Hematologiczny, Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Wewnętrzny II .

           Dzięki praktyce uczniowie mieli możliwość zweryfikowania z rzeczywistością swoich wyobrażeń dotyczących pracy w poszczególnych zawodach medycznych. Podczas wizytacji można było zobaczyć, jak wygląda praca w danym zawodzie. Był czas by zobaczyć specjalistyczną aparaturę i urządzenia oraz porozmawiać z pracownikami. Uczniowie byli zadowoleni z pobytu w tym dniu w naszym szpitalu. Mamy nadzieję, że ta wizyta pomoże w podejmowaniu przemyślanych decyzji dotyczacych dalszego kształceenia oraz stanie się jednym z elementów w wyborze przyszłej drogi zawodowej.


 

Rekrutacja 2018

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.