• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2019

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

1668811
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
829
1243
7037
1208865
4289
37069
1668811

Your IP: 3.233.229.90
2020-07-04 20:15

NARODOWE CZYTANIE 2019

Dnia 6 września 2019r. w naszej szkolnej świetlicy odbyło się Narodowe Czytanie, pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczna 8 edycja została zorganizowana przez Szydłowieckie Centrum Kultury - Zamek oraz ZSO im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu.

Dzięki zaangażowaniu Pani Agnieszki Kamińskiej oraz pracowników Regionalnego Centrum Biblioteczno - Multimedialnego: Pani Moniki Pawłowskiej – Szymkiewicz, Bogumiły Podsiębierskiej oraz Alicji Wilczyńskiej, zaproszeni goście, a także uczniowie naszego liceum, wzięli udział we wspólnej lekturze ośmiu polskich nowel. Ich fragmenty odczytali zaproszeni lektorzy: Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Artur Koniarczyk, Prezes Szydłowieckiego Koła Światowego Związku Armii Krajowej - Zofia Pawlak, Radny Rady Powiatu Łukasz Szcześniak, emerytowany nauczyciel LO - Jan Piwowarczyk, Przedstawiciel Mieszkańców Szydłowca -  Karol Tarka. Do lektury dołączyli także nauczyciel naszego liceum i jednocześnie Radny Rady Miejskiej - Paweł Bloch oraz troje uczniów: Julia Jaworska, Olga Korba, Paweł Krupa.
W spotkaniu uczestniczyli Dyrektor szkoły Karol Kopycki oraz Małgorzata Bernatek Dyrektor Szydłowieckiego Centrum Kultury ZAMEK, a także uczniowie szydłowieckich szkół podstawowych oraz uczniowie naszej szkoły.
      Uczestnicy Narodowego Czytania mieli okazję wysłuchać m.in. "Sachem" H. Sienkiewicza - patrona naszej szkoły, „Dym” Bolesława Prusa czy "Katarynkę" B. Prusa. Wszyscy uczestnicy z ogromnym zaciekawieniem wsłuchiwali się w czytane fragmenty. Jak co roku, była to wspaniała okazja do zapoznania się z bogactwem literatury narodowej. Akcja zwróciła uwagę na potrzebę dbania o ojczysty język oraz szerzenia czytelnictwa wśród młodzieży. Wspólne czytanie z pewnością zachęciło wielu słuchaczy do dalszego poznawania dzieł polskiej literatury.

Relacja Małgorzaty Marszałek oraz Weroniki Wątły z kl.II D.