19672

Your IP: 46.174.215.2
2017-10-21 14:03

Fascynująca podróż do wnętrza komórek - zajęcia w BIOCENIE

Dnia 29.09.2017r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej o profilu biologiczno-chemicznym w LO. im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu odwiedzili BioCentrum Edukacji Naukowej w Warszawie. Młodzież miała okazję wziąć udział w praktyczno-teoretycznych warsztatach pod hasłem „Synergia-wewnętrzne życie komórki”. Wyjazd był bardzo pouczający, co zgodnie podkreślają wszyscy uczestnicy.

„Naszym zadaniem było wysłuchanie części teoretycznej z zakresu cytologii oraz wykonanie czterech ciekawych doświadczeń, które pomogły nam lepiej zrozumieć omawiane treści. Zapoznaliśmy się z działaniem przyrządów laboratoryjnych, a także doskonaliliśmy techniki obserwacji mikroskopowych. Z zainteresowaniem i zaangażowaniem wykonywaliśmy przydzielone nam zadania, konfrontując posiadaną wiedzę z praktyką. Dzięki temu przedsięwzięciu mogliśmy zweryfikować swoje zdolności manualne, niezbędne w pracach laboratoryjnych, poszerzyć horyzonty oraz nauczyć się wielu rzeczy przydatnych w dalszym kształceniu na kierunkach biochemicznych.”- relacjonują uczniowie.

Dla tegorocznych maturzystów warsztaty te stanowiły idealną okazję do powtórzenia zagadnień z zakresy budowy i funkcjonowania komórki.

Po satysfakcjonujących zajęciach młodzież miała okazję zwiedzić Cmentarz Powązkowski. Historię tej warszawskiej nekropolii w sposób prosty, a zarazem fascynujący nakreślił przewodnik, który uświadomił młodym ludziom ogromne znaczenie tego wyjątkowego miejsca.

Wyjazd był niezwykle udany, a usatysfakcjonowani uczniowie z niecierpliwością oczekują kolejnego tego typu doświadczenia.    Podczas wycieczki opiekę nad młodzieżą sprawowali:prof.Małgorzata Dygas oraz prof. Leszek Furmański.

Opracowała: Kornelia Piasecka z 2b