• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2016

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

1034685
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
133
516
133
584382
14298
19578
1034685

Your IP: 157.55.13.65
2018-10-21 04:06

Fascynująca podróż do wnętrza komórek - zajęcia w BIOCENIE

Dnia 29.09.2017r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej o profilu biologiczno-chemicznym w LO. im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu odwiedzili BioCentrum Edukacji Naukowej w Warszawie. Młodzież miała okazję wziąć udział w praktyczno-teoretycznych warsztatach pod hasłem „Synergia-wewnętrzne życie komórki”. Wyjazd był bardzo pouczający, co zgodnie podkreślają wszyscy uczestnicy.

   „Naszym zadaniem było wysłuchanie części teoretycznej z zakresu cytologii oraz wykonanie czterech ciekawych doświadczeń, które pomogły nam lepiej zrozumieć omawiane treści. Zapoznaliśmy się z działaniem przyrządów laboratoryjnych, a także doskonaliliśmy techniki obserwacji mikroskopowych. Z zainteresowaniem i zaangażowaniem wykonywaliśmy przydzielone nam zadania, konfrontując posiadaną wiedzę z praktyką. Dzięki temu przedsięwzięciu mogliśmy zweryfikować swoje zdolności manualne, niezbędne w pracach laboratoryjnych, poszerzyć horyzonty oraz nauczyć się wielu rzeczy przydatnych w dalszym kształceniu na kierunkach biochemicznych.”- relacjonują uczniowie.


   Dla tegorocznych maturzystów warsztaty te stanowiły idealną okazję do powtórzenia zagadnień z zakresy budowy i funkcjonowania komórki.


Po satysfakcjonujących zajęciach młodzież miała okazję zwiedzić Cmentarz Powązkowski. Historię tej warszawskiej nekropolii w sposób prosty, a zarazem fascynujący nakreślił przewodnik, który uświadomił młodym ludziom ogromne znaczenie tego wyjątkowego miejsca.

  Wyjazd był niezwykle udany, a usatysfakcjonowani uczniowie z niecierpliwością oczekują kolejnego tego typu doświadczenia.    Podczas wycieczki opiekę nad młodzieżą sprawowali: prof.Małgorzata Dygas oraz prof. Leszek Furmański.

                                                                                Opracowała: Kornelia Piasecka z 2b


Rekrutacja 2018

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.