• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2016

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

821071
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
41
1562
1603
367893
13895
18395
821071

Your IP: 78.159.78.242
2017-12-18 02:18

Pielgrzymka maturzystów do Ostrej Bramy

21 września 2017 odbyła się pielgrzymka uczniów klas maturalnych wraz z wychowawcami: paniami Agnieszką Karpetą, Katarzyną Berus, panem Jerzym Wiernickim oraz księdzem Norbertem Skawińskim, którzy odwiedzili pobliskie sanktuaria. 

Intencją wyjazdu była modlitwa o powodzenie uczniów na egzaminie maturalnym.
W pierwszej kolejności maturzyści odwiedzili Wąchock, gdzie zobaczyli Opactwo Cystersów. Brat przybliżył uczniom historię Cystersów w Polsce oraz opisał codzienne życie zakonników. We wnętrzu kościoła i klasztoru można było obejrzeć ciekawe wystawy poświęcone walkom narodowowyzwoleńczym Polaków.
Następnym miejscem, w którym licealiści oddali się głębokiej modlitwie i zadumie było Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Drogą krzyżową uczniowie wspięli się na Golgotę – z Martyrologium Narodu Polskiego, gdzie przedstawiono historię cierpienia, walki i śmierci narodu polskiego w formie kapliczek, oratoriów, ścianek pamięci wybitnych Polaków, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny.
Ostatnim etapem pielgrzymki było Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej, gdzie wszyscy wzięli udział we mszy świętej w intencji sukcesów podczas egzaminów maturalnych.

Zdjęcia można obejrzeć w Galerii Zdjęć lub [TUTAJ]


 

 

 

Rekrutacja 2017

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.