19578

Your IP: 157.55.13.65
2018-10-21 04:06

Pielgrzymka maturzystów do Ostrej Bramy

21 września 2017 odbyła się pielgrzymka uczniów klas maturalnych wraz z wychowawcami: paniami Agnieszką Karpetą, Katarzyną Berus, panem Jerzym Wiernickim oraz księdzem Norbertem Skawińskim, którzy odwiedzili pobliskie sanktuaria.

Intencją wyjazdu była modlitwa o powodzenie uczniów na egzaminie maturalnym.
W pierwszej kolejności maturzyści odwiedzili Wąchock, gdzie zobaczyli Opactwo Cystersów. Brat przybliżył uczniom historię Cystersów w Polsce oraz opisał codzienne życie zakonników. We wnętrzu kościoła i klasztoru można było obejrzeć ciekawe wystawy poświęcone walkom narodowowyzwoleńczym Polaków.
Następnym miejscem, w którym licealiści oddali się głębokiej modlitwie i zadumie było Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Drogą krzyżową uczniowie wspięli się na Golgotę – z Martyrologium Narodu Polskiego, gdzie przedstawiono historię cierpienia, walki i śmierci narodu polskiego w formie kapliczek, oratoriów, ścianek pamięci wybitnych Polaków, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny.
Ostatnim etapem pielgrzymki było Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej, gdzie wszyscy wzięli udział we mszy świętej w intencji sukcesów podczas egzaminów maturalnych.

Zdjęcia można obejrzeć w Galerii Zdjęć lub [TUTAJ]

Rekrutacja 2018