• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2019

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

erasmus 1

Zaloguj / Wyloguj

2590630
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
464
881
464
2136484
31148
28206
2590630

Your IP: 3.214.216.26
2023-01-29 19:14

Gala inauguracyjna Młodzieżowej Rady Miejskiej 2022

W poniedziałek 28 listopada uczniowie klasy 2A pod opieką Pani Agnieszki Karpety i Pani Marty Gołąbek-Lipiec uczestniczyli w uroczystej gali inaugurującej IV kadencję Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szydłowcu.

Gala rozpoczęła się interesująco, a to dzięki wolontariuszom z fundacji Muzyczni, którzy pięknie zaśpiewali. Na gali dyskutowano, rozważano i omawiano różne tematy i problemy, które dotyczą młodzieży.
Uczniowie wysłuchali prelekcji Jacka Gralczyka (trener, wykładowca akademicki, ekspert w dziedzinie szeroko pojętej animacji i pedagogiki społecznej) i Katarzyny Cukierskiej (liderka, wizjonerka, trenerka rozwoju osobistego, dyrektorka Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys w Ostrowcu Świętokrzyskim, prezeska Stowarzyszenia Przestrzeń Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych). Głównym wątkiem prelekcji były trudności  komunikacji między młodzieżą a dorosłymi. Mówiono również o problemach młodzieży i możliwościach, jakie daje Młodzieżowa Rada Miejska. Zaznaczono, że to dzięki współpracy młodzieży i dorosłych można wiele zmienić na lepsze w życiu miasta. Sam wykład został przeprowadzony w bardzo interesujący sposób, przez co widownia była zaciekawiona.
Podczas gali Burmistrz Szydłowca Artur Ludew wręczył akty powołania nowo wybranym radnym i pogratulował chęci włączenia się w życie miasta i gminy. Dwoje uczniów naszej szkoły: Jakub Winiarski i Karolina Drypa zostali nowymi członkami Młodzieżowej Rady Miejskiej, jest to dla nich wielki zaszczyt i duża odpowiedzialność. Absolwentka naszej szkoły Wiktoria Nowocień, przewodnicząca poprzedniej Rady Młodzieżowej, nie mogła być na gali, lecz w formie video przekazała kilka słów zebranym i w swoim wystąpieniu  zaznaczyła, że lata w radzie, były pięknym okresem, który pozwolił się jej rozwinąć  i to dzięki temu jest tam, gdzie zawsze chciała być.
Na koniec gali swoim wyśmienitym występem pożegnali nas członkowie fundacji Muzyczni. Po wszystkim uczniowie bezpiecznie  wrócili do domów, gdzie mogli przemyśleć przeslanie wykładu.
Tekst - Mikołaj Winiarski 2A
Zdjęcia  - Martyna Kotwica 2A


 

 

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.