erasmus 1

Your IP: 3.214.216.26
2023-01-29 20:08

Wystawa „Henryk Sienkiewicz i wpływ jego twórczości na postawy patriotyczne młodzieży w czasie II wojny światowej”

21 listopada w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Henryk Sienkiewicz i wpływ jego twórczości na postawy patriotyczne młodzieży w czasie II wojny światowej”.
Wystawa jest próbą przypomnienia twórczości Henryka Sienkiewicza – nie tylko pisarza ale również społecznika i patrioty. Jego dzieła dodawały nadziei kilku pokoleniom Polaków – w okresie niewoli, podczas I i II wojny światowej, a także w czasach powojennych.
Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach.
Wcześniej ekspozycja pokazywana była w Sejmie, Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz wielu innych miejscach.
W naszej szkole podejmowanych było wiele działań upamiętniających postać Henryka Sienkiewicza: przez wiele lat organizowany był Dzień Patrona Szkoły i odbywały się wtedy m.in. różne konkursy wiedzy, odgrywane były scenki z filmów opartych na powieściach Henryka Sienkiewicza. Uczestniczyliśmy również w Zlotach Szkół Sienkiewiczowskich, ale również byliśmy i to dwukrotnie organizatorami Zlotu Szkół w naszej szkole.
Należy wspomnieć oczywiście o uroczystym ślubowaniu ucz. kl. 1, które odbywa się już od 8 lat Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Tych działań było i będzie zawsze dużo w naszej szkole, bo postać Henryka Sienkiewicza do tego nas zobowiązuje.
Wszystkich chętnych, którzy chcą zobaczyć wystawę zapraszamy do naszej szkoły w następujących dniach: 28 listopada, 5 grudnia i 12 grudnia 2023r.
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci zwiedzania wystawy w sekretariacie szkoły lub pod numerem telefonu: 617-00-06
Uczniowie, którzy zaangażowali się w to wydarzenie to:
Fiutowska Wiktoria, kl. 4ap
Kraska Katarzyna, kl. 3ac