• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2019

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

erasmus 1

Zaloguj / Wyloguj

2590716
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
550
881
550
2136484
31234
28206
2590716

Your IP: 3.214.216.26
2023-01-29 20:08

Warsztaty "QGIS - pierwsza analiza przestrzenna"

28 października w naszej szkole odbyły się warsztaty "QGIS- pierwsza analiza przestrzenna" przeprowadzone przez Alicję Nieć oraz Patryka Bilskiego, studentów geoinformatyki na Uniwersytecie im. M. Skłodowskiej- Curie.

Uczniowie klasy Ic, IIc oraz przedstawiciele klas Ie i IIId, w trzech kolejnych turach, wysłuchali krótkiej prelekcji, obejrzeli film promujący wybór geoinformatyki na UMCS oraz samodzielnie, przed komputerami, wg instrukcji pani Alicji i z niewielką pomocą pana Patryka, zgłębiali tajniki nowego programu pozwalającego wykorzystywać niewiarygodnie obszerne zasoby GISu, czyli Geograficznych Systemów Informacyjnych.
Nabyte umiejętności z pewnością niejednokrotnie okażą się przydatne, szczególnie uczniom klas z rozszerzoną geografią, ale także wszystkim innym, ponieważ GIS to nieprzebrane, i co najważniejsze - dostępne źródło informacji.

Podczas warsztatów uczniowie brali udział w konkursie, który sprawdzał stopień opanowania nowych umiejętności. Zwycięzcy dostali nagrody a pozostali uczestnicy spotkania - pamiątkowe długopisy.. Każda klasa dostała również podziękowania za udział w warsztatach.

Nie był to stracony czas.

Prowadzący warsztaty zaprezentowali również aplikację, która zapoznaje z rozmieszczeniem oraz wykorzystaniem bogactw naturalnych w Polsce (bardzo pomocna dla klas trzecich).
Aplikacja „Naturalne bogactwa Polski” powstała w ramach programu „Minigranty im. Anny Pasek dla Kół Naukowych Edycja I”, który dedykowany jest młodym i ambitnym zespołom z różnorodnych Kół Naukowych, które w swych badaniach i działaniach, twórczo wykorzystują narzędzia i techniki geoinformacji oraz które chcą rozwijać edukację w tym obszarze.

Za tę aplikację geoinformatycy z UMCS otrzymali pierwszą nagrodę.

EG


 

 

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.