• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2016

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

782231
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
380
596
4430
327620
13708
19672
782231

Your IP: 46.174.215.2
2017-10-21 14:03

Przyjęci w poczet uczniów „Sienkiewicza”

    Szydłowieckie Liceum to szkoła z tradycjami, pielęgnująca swoją historię  i miejsce wśród społeczności, dlatego jednym z ważniejszych wydarzeń jest uroczyste przyjęcie  w poczet licealistów uczniów klas pierwszych.

Od wielu lat odbywa się ono w niezwykłym miejscu, jakim jest Oblęgorek – pałacyk podarowany przez naród Henrykowi Sienkiewiczowi.
21 września 2017 roku w obecności Dyrektora szkoły Pana Karola Kopyckiego, wychowawców: Pana Ireneusza Kosno, Pani Katarzyny Szeloch-Sułeckiej oraz nauczycieli Pani Agnieszki Kamińskiej i Pani Marty Łabęckiej przedstawiciele klas: Aleksandra Białek, Natalia Palmowska (I A), Marta Kępas, Kacper Mamla (I B), Julia Nowek, Klaudia Smorongiewicz (I C), Anna Głuch, Michał Kaczor (I D) w imieniu swoich koleżanek i kolegów  ślubując na sztandar szkoły  zobowiązali się m.in.: dbać o dobre imię liceum, szanować poglądy innych, pogłębiać swoją wiedzę, wyrabiać siłę woli. Podniosłe słowa przysięgi, powaga licealistów, miejsce związane z Patronem szkoły spowodowały, że ten dzień stał się jednym z ważniejszych  na kartach kalendarza rozpoczynającego się właśnie roku szkolnego.
Uczniom klas pierwszych życzymy, aby spełniali swoje pasje, ambicje, a mury Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu zawsze traktowali jak swój drugi dom, do którego chętnie się wraca – nawet po długich latach dorosłości.

 

 

Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć w Galerii Zdjęć lub [TUTAJ]


Rekrutacja 2017

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.