• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2016

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

980080
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
270
350
6055
525459
12153
20706
980080

Your IP: 54.198.111.185
2018-07-21 17:20

Warsztaty Językowe - UJK Kielce

 W dniu 29 marca 2017 roku grupa uczniów z ZSO im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu pod opieką nauczyciela języka niemieckiego dr Leszka Furmańskiego wzięła udział w warsztatach  językowych organizowanych przez Instytut Filologii Obcych UJK w Kielcach. Cyklicznie odbywające się zajęcia skierowane są do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, która w sposób szczególny interesuje się kulturą, historią i językiem naszych zachodnich sąsiadów. Spotkania warsztatowe w kieleckim Centrum Języków Obcych mają już kilkuletnią tradycję, której tworzeniu towarzyszyła od początku młodzież naszej szkoły. Tytuł ostatniego workshopu brzmiał Deutschland und deutsche Sprache heute i dotyczył życia współczesnych Niemców oraz ich języka. ‘Wisienką na torcie’ marcowego spotkania był niezwykle interesujący wykład pracownika naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego poświęcony wpływowi łaciny na język niemiecki XXI wieku. W trakcie warsztatów każdy uczestnik otrzymał kartę pracy, którą uzupełniał sukcesywnie podczas kolejnych wykładów. Przewidziane do rozwiązania zadania sprawdzały zarówno kompetencje językowe uczniów, jak i ich ogólną wiedzę krajoznawczą, realioznawczą oraz kulturoznawczą. Odwoływały się one również do kreatywności młodych filologów i ich zdolności logicznego myślenia. W finalnej części warsztatów wyłonieni zostali zwycięzcy quizu. Pierwsze miejsce spośród ponad 140 uczestników zajęła uczennica naszej szkoły Aleksandra Pląsek z klasy 3A, która nagrodzona została gromkimi brawami oraz multimedialnym podręcznikiem do nauki języka. Oli składamy serdeczne gratulacje a wszystkich innych zachęcamy do nauki języków obcych – zarówno w murach naszej szkoły, jak i na kieleckiej alma mater.

Zdjęcia znajdują sie w GaleriiZdjęć lub [TUTAJ]


 

 

Rekrutacja 2018

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.