Your IP: 23.20.130.128

przyjmowane są do
24 czerwca 2017r.

Warsztaty Językowe - UJK Kielce

W dniu 29 marca 2017 roku grupa uczniów z ZSO im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu pod opieką nauczyciela języka niemieckiego dr Leszka Furmańskiego wzięła udział w warsztatach  językowych organizowanych przez Instytut Filologii Obcych UJK w Kielcach. Cyklicznie odbywające się zajęcia skierowane są do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, która w sposób szczególny interesuje się kulturą, historią i językiem naszych zachodnich sąsiadów. Spotkania warsztatowe w kieleckim Centrum Języków Obcych mają już kilkuletnią tradycję, której tworzeniu towarzyszyła od początku młodzież naszej szkoły. Tytuł ostatniego workshopu brzmiał Deutschland und deutsche Sprache heute i dotyczył życia współczesnych Niemców oraz ich języka. ‘Wisienką na torcie’ marcowego spotkania był niezwykle interesujący wykład pracownika naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego poświęcony wpływowi łaciny na język niemiecki XXI wieku. W trakcie warsztatów każdy uczestnik otrzymał kartę pracy, którą uzupełniał sukcesywnie podczas kolejnych wykładów. Przewidziane do rozwiązania zadania sprawdzały zarówno kompetencje językowe uczniów, jak i ich ogólną wiedzę krajoznawczą, realioznawczą oraz kulturoznawczą. Odwoływały się one również do kreatywności młodych filologów i ich zdolności logicznego myślenia. W finalnej części warsztatów wyłonieni zostali zwycięzcy quizu. Pierwsze miejsce spośród ponad 140 uczestników zajęła uczennica naszej szkoły Aleksandra Pląsek z klasy 3A, która nagrodzona została gromkimi brawami oraz multimedialnym podręcznikiem do nauki języka. Oli składamy serdeczne gratulacje a wszystkich innych zachęcamy do nauki języków obcych – zarówno w murach naszej szkoły, jak i na kieleckiej alma mater.

Zdjęcia znajdują sie w GaleriiZdjęć lub [TUTAJ]