• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2016

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

821071
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
41
1562
1603
367893
13895
18395
821071

Your IP: 78.159.78.242
2017-12-18 02:18

Finał konkursu „Nowe kino niemieckie”

Dnia 2 marca 2017 roku w Instytucie Filologii Obcych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbył się finał konkursu literackiego „Nowe kino niemieckie”.

Organizatorami cyklicznie przygotowywanej imprezy jest Konsulat Generalny RFN w Krakowie, Instytut Filologii Obcych UJK, Liceum im. J. Słowackiego w Kielcach oraz lokalne kino „Moskwa”. Konkurs ma charakter regionalny i jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów wszystkich kierunków, którzy znają język niemiecki i interesują się kinematografią naszych zachodnich sąsiadów. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu recenzji dowolnie wybranego filmu prezentowanego w ramach „Tygodnia filmu niemieckiego”. Wzorem lat ubiegłych młodzież szydłowieckiego Sienkiewicza przystąpiła do rywalizacji i po raz kolejny odniosła spektakularny sukces. Aleksandra Pląsek z klasy III A została laureatką konkursu, a Anna Adamczyk z klasy II C otrzymała wyróżnienie. Uczennice przygotowywały się pod okiem nauczyciela języka niemieckiego dr Leszka Furmańskiego. Wśród wielu interesujących gadżetów, jakimi obdarowane zostały licealistki, znalazły się także cenne trofea takie jak wysokiej klasy słuchawki i tablet. Na honorową galę wręczenia nagród przybyli przedstawiciele mediów, attache kulturalny RFN, Konsul Honorowy RFN w Kielcach oraz Dziekan Wydziału Neofilologii UJK. Pozostaje nam pogratulować uczennicom, życzyć dalszych sukcesów naukowych i wierzyć, że zainaugurowana przed trzema laty impreza wpisze się na stałe nie tylko w kalendarz życia kulturalnego kieleckiej społeczności, lecz także szydłowieckiego liceum.

 

Zdjęcia można obejrzeć w Galerii Zdjęć lub [TUTAJ]


 

Rekrutacja 2017

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.