• Nasza szkoła

  • Historia

  • Ślubowanie 2023

  • Wycieczki

  • Społeczeństwo "Sienkiewicza" 2023

erasmus 1

Zaloguj / Wyloguj

2841558
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
248
1149
4563
2380296
10661
27470
2841558

Your IP: 18.207.160.97
2023-12-07 10:53

EMOCJONUJĄCY TYDZIEN ZPROJEKTEM ERASMUS+ (4-8 KWIETNIA)

W ciągu siedmiu lat zrealizowaliśmy w naszej szkole siedem projektów współpracy międzynarodowej z europejskimi krajami.

Zaangażowało się w nie wielu uczniów i nauczycieli, których działania przyniosły wymierne efekty. Udział w projekcie to dla uczestników niecodzienna przygoda ale przede wszystkim możliwość rozwoju osobistego. Uczniowie wymieniają się wiedzą, w praktyce szlifują kompetencje komunikowania się w językach obcych, umiejętności cyfrowe czy organizacyjne.
Powyższe cele przyświecały także naszej ostatniej mobilności, podczas której gościliśmy partnerów z projektu „Identity of the Region - Yesterday, Today and Tomorrow”. Spotkanie rozpoczęliśmy uroczystym powitaniem z akcentem muzycznym i narodowym „polonezem” w wykonaniu naszych uczniów. Zapoznanie dopełnił intrygujący spacer po szkole i związane z nim wyzwania przybliżające sylwetkę naszego patrona. Popołudniu wyszliśmy „na miasto”, by zapoznać gości z lokalną historią i tradycją. Drugiego dnia pokazaliśmy perełki świętokrzyskie z Jaskinią Raj, Zamkiem Królewskim w Chęcinach, Kadzielnią i Starym Miastem w Kielcach. Środa upłynęła pod znakiem ludowej tradycji muzycznej. Uczestnicy mogli zaprezentować swoje talenty podczas zwiedzania Muzeum Ludowych instrumentów Muzycznych oraz warsztatów muzyczno – tanecznych. Na koniec zintegrowani tańcem uczniowie wyruszyli na poszukiwanie skarbu. ”Gra miejska” była doskonałą okazją do komunikacji i współdziałania. Na trasie czekały zaskakujące zadania takie jak pompowanie roweru, odbiór paczki czy symulacja gaszenia pożaru w jednostce straży pożarnej.
W czwartek w słonecznej aurze zwiedzaliśmy atrakcje turystyczne stolicy tym pomnik F. Chopina w Łazienkach Królewskich z grającą ławką i pomnik Bohaterów Getta. Uczestniczyliśmy w uroczystej zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na Starym Mieście wczuliśmy się w klimat warszawski przy śpiewie i akompaniamencie katarynki. Poznaliśmy historię Barbakanu, dzwonu na Kanonii, domu rodziny Skłodowskich. Dobre humory podsycały anegdoty pani przewodniczki podczas przejazdów obok Pałacu Kultury, Stadionu PGE Narodowego i „Manhattanu”. Ostatniego dnia mobilności podsumowaliśmy wszystkie wydarzenia i towarzyszące im emocje. Uczniowie
z Grecji, Rumunii i Słowenii zaprezentowali narodowe tańce. Następnie uczestniczyli w warsztatach kreatywnych tworząc pocztówki „Sienkiewicza”, które wysłali do swoich domów na poczcie. Mamy nadzieję, że zawarli w nich niezapomniane chwile i piękne wspomnienia.
Dla nas był to intensywny i wartościowy czas. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w realizacji tej mobilności. (Zespół projektowy: A. Karpeta, K. Berus. K. Maj, M. Janowska, M. Łabęcka).

K. Maj


 

 

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.