Your IP: 44.220.41.148
2024-03-29 08:51

altŚlubowanie klas pierwszych w Oblęgorku

Dnia 29 września 2015 roku, we wtorek odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość miała miejsce w Oblęgorku, w Muzeum Henryka Sienkiewicza-patrona szkoły.

O godzinie 8.00 nastąpił wyjazd  spod szkoły. Po dotarciu na miejsce, w głównej sali Muzeum odbyło się uroczyste ślubowanie.  Do ślubowania wystąpiło po dwóch przedstawicieli z każdej klasy pierwszej, posiadających najwyższą średnią ocen. Byli to: Magdalena Głowacka i Roksana Jakubczyk z klasy IACE, Aleksandra Nowacka oraz Emilia Czerwonka z klasy IB. Klasę ID reprezentowali: Anna Sieczka i Albert Siuda. Dyrektor szkoły, Pan Karol Kopycki wygłosił mowę dotyczącą tego uroczystego dnia, w której podkreślił ścisły związek między patronem szkoły a miejscem uroczystości. Następnie głos zabrała Pani Joanna Strzelecka, Naczelnik  Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu w powiecie szydłowieckim.

alt

Po zakończeniu ślubowania uczniowie mieli okazję zwiedzić zabytkowy dworek patrona szkoły. Podczas wizyty w Muzeum nadarzyła się sposobność do wysłuchania intrygujących historii dotyczących życia H. Sienkiewicza oraz do podziwiania pięknego wnętrza dworku.

alt

Po części oficjalnej zorganizowano ognisko integracyjne dla młodzieży, przygotowano rozmaite zabawy dla uczniów, do których przyłączali  się  także wychowawcy.
Ta niecodzienna uroczystość zakończyła się powrotem do Szydłowca około godz. 13.30.

Zdjęcia można obejrzeć w Galerii Zdjeć lub [TUTAJ]