Your IP: 85.208.96.196
2024-05-19 02:32

"Jak będziemy wytwarzać energię elektryczną w 2050 roku?" - Debata na UMCS-sie z udziałem uczniów w "Sienkiewicza"

7 marca br. uczniowe z klas o profilu matematyczno - fizycznym naszgo "Sieniewicza" wzięli udział w debacie "Jak będziemy wytwarzać energię elektryczną w 2050 roku?", któa odbyła się  na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki na UMCS-sie w Lublinie.

Oorganizatorami wydarzenia byli: American Corner, UMCS Education & Buisness Center oraz Instytut Fizyki UMCS.

Debata odbyła się między dwoma drużynami: Drużyna Niebieska reprezentowała zwolenników wytwarzania energii jądrowej oraz Drużyna Zielonych, która była zwolennikiem stosowania źródeł odnawialnych.
Podczas debaty zostały omówione kwestie związane z dotychczasową produkcją energii elektrycznej oraz problemy związane z nieustannie rosnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną.
Gośćmi debaty zostali: p. Konrad Banecki (Wiceprezes Zarządu Polskiego Towarszystwa Gospodarczego), dr hab. Bożena Jasińska, prof. UMCS, p. Mirosław Kowalik (Prezes Zarądu Westinghouse Electric Poland) i p. Robert Rudich (Attaché ds. Energetyki w Ambasadzie i Konsulacie USA w Polsce).
Wśród publiczności zasiadły uczennice i uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Po debacie nasi uczniowie mieli sposobność zapoznania się z pracownią druku 3D na UMCS-sie.

Opiekunowie i uczniowie z "Sienkiewicza" bardzo dziękują Panu dr hab. Zbigniewowi Surowiec za możliwość uczestnictwa w debacie oraz za przedstawienie pracowni druku 3D.