• Nasza szkoła

  • Historia

  • Ślubowanie 2023

  • Wycieczki

  • Społeczeństwo "Sienkiewicza" 2023

erasmus 1

Zaloguj / Wyloguj

2841622
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
312
1149
4627
2380296
10725
27470
2841622

Your IP: 18.207.160.97
2023-12-07 12:13

Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości 11 listopada

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała upragnioną WOLNOŚĆ.

Z tej okazji 13 listopada społeczność naszej szkoły miała możliwość obejrzeć inscenizację słowno-muzyczną przygotowaną przez uczniów klasy III B/D pod opieką wychowawcy Pana Zdzisława Bąka oraz przy pomocy uczniów z klasy IIE. Scenografię przygotowała klasa 2e pod przewodnictwem Pani Natalii Erbel.
Trudno jest wyrazić w wierszach, piosenkach, czy odgrywanych scenach patos ówczesnej sytuacji, jednak uczniowie podjęli ten trud, a efekt był … No cóż, nie da się go opisać :). Wypowiedź jednego z uczniów oddaje czym były przygotowania, zaangażowanie i sama akademia– „Tak byłem skupiony na występie, że nie wiem jak, ale tekst sam się powiedział”. Rzeczywiście, było widać szczere chęci uczniów, by ta uroczystość zapadła w pamięć.Skromna, ale wymowna dekoracja, oprawa muzyczna, stroje uczniów, symbole narodowe i wspaniałe występy, pozwoliły zrozumieć czym dla Polaka jest Święto Niepodległości, a prawdziwe katharsis umożliwiła publiczności pieśń „Te deum” wykonana mocnym i doniosłym chórem przez wszystkich „aktorów” bez podkładu muzycznego, przy której cała publiczność wstała i słuchała poruszona powagą sytuacji. Ogromne podziękowania dla wszystkich i każdego z osobna, kto dołożył cegiełkę do tego, by dzisiejsza akademia była tak wspaniała.

 


 

 

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.