• Nasza szkoła

  • Historia

  • Ślubowanie 2023

  • Wycieczki

  • Społeczeństwo "Sienkiewicza" 2023

erasmus 1

Zaloguj / Wyloguj

2841536
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
226
1149
4541
2380296
10639
27470
2841536

Your IP: 168.119.116.3
2023-12-07 10:37

Akademia z okazji DEN 2023

„4 września wyruszyliśmy w kolejną podróż...”, tymi słowami uczniowie klasy 2B rozpoczęli akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej - święta pedagogów, nauczycieli, pracowników i przyjaciół placówek oświatowych.

W tym roku do wspólnego świętowania zaprosiliśmy wyjątkowych gości,którzy przez wiele lat tworzyli fundamenty naszej szkoły – emerytowanych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele Starostwa Powiatowego – Starosta Szydłowiecki Pan Włodzimierz Górlicki, Wicestarosta -  Pania Anita Gołosz oraz Pani Marzena Janowska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu.
 Tuż po zakończeniu uroczystości nauczyciele i pracownicy szkoły zaprosili gości na poczęstunek i spotkanie integracyjne w świetlicy szkolnej.

Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej to dzień podsumowań i podziękowań oraz okazja do nagradzania osób oddanych edukacji i wyróżniających się osiągnięciami dydaktyczno-wychowawczymi. Podczas uroczystości przyznano Nagrody Starosty i Nagrody Dyrektora, a po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu uczniów kl. 2B, Zosi Nowackiej, Kuby Świerczyńskiego, Olivii Zep, Zuzi Nowakowskiej, Leny Gołąbek i Dominiki Kraski z kl. 2E. Dekorację przygotowała Amelia Tomczyk - uczennica kl. 2E.

„Bezmierny mój dług wdzięczności… pisał Konstanty Ildefons Gałczyński. Nie ma takich słów, by wyrazić naszą uczniowską wdzięczność. Ta wspólna podróż pełna będzie szans i możliwości, wyzwań i przygód, radości i satysfakcji, być może niepowodzeń czy rozczarowań – jak to w życiu. Wyruszyliśmy w kolejną podróż, podróżujmy zatem…” zakończyli uroczystość uczniowie klasy 2B i podarowali obecnym upominki.

Wszystkim emerytowanym nauczycielom i pracownikom naszej szkoły, którzy zaszczycili nas swoją obecnością dziękujemy – było nam bardzo miło gościć Państwa w naszych progach i słuchać opowieści o „Sienku” sprzed lat.


 

 

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.