• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2019

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

erasmus 1

Zaloguj / Wyloguj

2701466
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
29
469
2598
2245278
498
26554
2701466

Your IP: 3.235.40.122
2023-06-02 01:08

 I Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy 

We wtorek, 18.04.2023 w Liceum im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu przeprowadzony został I Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy połączony z Warsztatami Psychologicznymi.

Wydarzenie, które przebiegało pod hasłem: „Bezpieczni duchem i ciałem” zorganizowane zostało przez Dyrekcję szkoły we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, pod patronatem Starosty Szydłowieckiego, Pana Włodzimierza Górlickiego. Wzięło w nim udział 29-ciu uczniów klas ósmych z następujących szkół podstawowych powiatu szydłowieckiego: PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego (opiekun uczniów Pan Dariusz Sońta), PSP nr 2 im. Jana Pawła II (opiekun uczniów Pani Justyna Pisarek) i PSP im. J. Brandta w Orońsku (opiekun uczniów Pani Justyna Kacprzyk).
W ramach konkursu uczniowie podzieleni zostali na 10 drużyn. Sam konkurs składał się z części teoretycznej, w trakcie której uczniowie przez 40 minut rozwiązywali test i praktycznej, gdzie ocenie podlegały umiejętności uczniów z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej w różnych grupach wiekowych. O rezultacie decydowała suma punktów każdej drużyny z obydwu części konkursu. Ostatecznie po – co należy mocno podkreślić – bardzo wyrównanej rywalizacji, I miejsce zajęły ex aequo: drużyna z PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w składzie: Natalia Karpeta i Dominik Słyk, opiekun Pan Dariusz Sońta oraz drużyna drużyna z PSP im. Józefa Brandta w Orońsku w składzie: Żaneta Kozakiewicz, Inez Cieloch i Zuzanna Pluta opiekun Pani Justyna Kacprzyk. Natomiast III miejsce zajęła drużyna z PSP im. Józefa Brandta w Orońsku w składzie: Amelia Suligowska, Julia Badeńska i Karolina Stępień, opiekun również Pani Justyna Kacprzyk. Opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczestników, a wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.
Za stronę merytoryczną konkursu i jego organizację odpowiadał Pan Dariusz Piasecki, który jednocześnie pełnił funkcję sędziego głównego.
Podczas warsztatów psychologicznych uczniowie ćwiczyli umiejętności komunikacji interpersonalnej, analizowali definicję zdrowia, poruszana była również tematyka przeciwdziałania przemocy rówieśniczej oraz szeroko rozumiana profilaktyka w zakresie czynników chroniących jak i czynników ryzyka. Młodzież wykazała się bardzo dużą aktywnością, chętnie uczestniczyła w ćwiczeniach warsztatowych oraz dyskusji. Podczas zajęć panowała ciepła atmosfera pełna wzajemności i szacunku.
Warsztaty przeprowadziła Pani Laurencja Piasecka, pedagog-terapeuta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szydłowcu.
Organizatorzy dziękują Dyrekcjom szkół za umożliwienie udziału opiekunów i uczniów w wydarzeniu. Jednocześnie Organizatorzy deklarują, że – w obliczu bardzo pozytywnego oddźwięku na wydarzenie – będzie ono powtarzane w latach następnych.

DP


 

 

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.