Your IP: 3.226.243.226
2019-12-13 09:22

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w "Sienkiewiczu"

„…są ludzie, którzy mają  serca ze złota - wszystko co czynią jest odbiciem ich serdeczności…”

15 października 2017r. odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej  w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu, które poprowadził dyrektor szkoły Karol Kopycki. Na zaproszenie Starosty Szydłowieckiego w uroczystości  - oprócz grona pedagogicznego - udział wzięli emeryci szkolnictwa, pracownicy administracji, przedstawiciele samorządów, związków zawodowych oraz urzędów i instytucji wspierających oświatę.
Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki zwracając się do nauczycieli, podkreślił:  - „Reprezentujecie Państwo szczególną grupę społeczną i zawodową, wrażliwą na przekaz słowa… W tym szczególnym dniu, stajecie się adresatami kierowanych życzeń i życzliwości. Życzę, aby codzienna praca przynosiła satysfakcję ze służby pedagogicznej i dawała poczucie ważności wykonywania zawodu.”
W trakcie uroczystości Starosta Powiatu Szydłowieckiego Włodzimierz Gorlicki oraz dyrektorowie szydłowieckich placówek oświatowych wręczyli nagrody wyróżniającym się nauczycielom życząc wytrwałości i dalszych sukcesów w tym niezwykle odpowiedzialnym i trudnym zawodzie.

Następnie uczniowie Klasy 2d pod kierunkiem Zdzisława Bąka w przepiękny, wzruszający sposób podziękowali nauczycielom za ich trud wkładany w proces kształcenia i wychowania kolejnych pokoleń młodzieży. Swój występ wzbogacili  odpowiednią dawką humoru i piosenki.

Rekrutacja 2019