20857

Podania do LO 2019
Przyjmujemy podania do szkoły
od 13 maja 2019 (poniedziałek) do 24 czerwca 2019r
do pobrania w sekretariacie lub [TUTAJ]

"Czasami wdzięczność trudno jest wyrazić w słowach ...
Wtedy proste - dziękuję - zawiera wszystko, co chcemy powiedzieć."

FINAŁ AKCJI #KOMÓRKOMANIA
w Zespole Szkół Ogólnokształcących
im. Henryka Sienkiewicza
w Szydłowcu

Dnia 28.05.2019r. odbył się szkole finał akcji KOMÓRKOMANIA, czyli dzień rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Akcji patronuje fundacja DKMS.

Celem projektu było propagowanie idei dawstwa szpiku kostnego wśród społeczności szkolnej oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca.
      Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy udało się zarejestrować 11 potencjalnych dawców spośród uczniów, jak i rodziców oraz osób z terenu Szydłowca.
     Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się na rejestrację zapraszamy na stronę fundacji https://www.dkms.pl/pl. Nigdy nie jest za późno na słuszną decyzję!

Dziękuję wspaniałym wolontariuszom za poświęcony czas i profesjonalne podejście do pracy podczas procedury rejestracji. Są to: z klasy 1a: Martyna Olszewska ; z klasy 1b: Kinga Bednarczyk, Joanna Dworak, Julia Jaworska ; z klasy 2a: Julia Lesiak, Natalia Palmowska, Anna Pikiel ; z klasy 2b: Bartosz Karaś, Kacper Mamla oraz absolwentka: Patrycja Mamla.

Podziękowania kieruję również do Pani Małgorzaty Dygas, nauczycielki biologii za przeprowadzenie zajęć warsztatowych wśród uczniów klas drugich na temat nowotworów.

Na koniec największe podziękowania kieruję do wszystkich, którzy zdecydowali się zarejestrować jako potencjalni dawcy oraz wesprzeć fundację DKMS materialnie. Są to: Bartosz Karaś, Kacper Mamla, Natalia Palmowska, Paweł Krupa, Julia Florczyk, Weronika Kloczkowska, Weronika Kowalska, Jakub Grzęda, Julia Lesiak, Ernest Bąk, Ewa Bąk.

Organizator akcji w szkole

Agnieszka Kamińska