• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2019

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

erasmus 1

Zaloguj / Wyloguj

1929845
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
436
802
5810
1471037
27240
25771
1929845

Your IP: 3.238.186.43
2021-02-27 13:05

Mobilność zagraniczna uczniów szydłowieckiego „Sienkiewicza”.

                               

W dniach 05-09.11.2018r. grupa uczniów szydłowieckiego liceum wraz z opiekunami uczestniczyła w wymianie międzynarodowej w Wielkiej Brytanii w ramach realizowanego Projektu S.H.A.R.E. - Dzielenie się dziedzictwem kulturowym Europy w Programie Erasmus +  Partnerstwa Strategiczne.
      Celem projektu S.H.A.R.E. jest  zwiększenie świadomości w szkołach na temat wiedzy i ochrony bogatego europejskiego dziedzictwa kulturowego we wszystkich jego formach (dziedzictwo materialne, niematerialne, naturalne i cyfrowe) w kontekście Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Krajami partnerskimi w projekcie są: Wielka Brytania, Litwa, Turcja, Włochy i Polska – nasza szkoła. Dzięki realizacji zadań projektowych uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w mobilnościach zagranicznych do krajów partnerskich.
       Podczas tygodniowej mobilności uczniowie zwiedzili Bath ze słynnymi starożytnymi Łaźniami Rzymskimi. W kolejnych dniach pracowali nad zadaniami projektowymi w Nailsea School, zapoznali się z angielskim systemem edukacji, standardami obowiązującymi w tamtejszych szkołach,  uczestniczyli w zajęciach biologii oraz języka angielskiego, a także w zajęciach sportowych.  Ponadto, dzięki grze plenerowej zorganizowanej przez gospodarzy, mieli okazję zobaczyć najciekawsze obiekty, zabytki mieszczące się w Nailsea. Uczniowie zwiedzili również Tyntesfield neogotycką rezydencję wiktoriańską, otoczoną okazałymi ogrodami. Potwierdzeniem udziału w mobilności zagranicznej są uzyskane certyfikaty przez uczestników wszystkich krajów partnerskich.
     „Wyjazd ten był dla nas niesamowitym przeżyciem. Dzięki niemu mogliśmy poznać kulturę angielską, system edukacji czy też panujące tam zwyczaje, a co najważniejsze- szlifować swoje umiejętności językowe. Oprócz walorów edukacyjnych, ERASMUS S.H.A.R.E stanowił dla nas formę oderwania się od codzienności. Wyjazd przebiegł w niezwykle przyjaznej atmosferze, co sprawiło, że będziemy go wspominać z uśmiechem na twarzach przez długi czas”  
   „Projekt ERASMUS S.H.A.R.E. pozwolił nam na naukę w trochę innej formie niż zazwyczaj –poprzez praktykę. Przez te wspaniałe kilka dni mieliśmy okazję zobaczyć na żywo Anglię, doświadczyć panującej tam kultury, przekonać się czym tak naprawdę jest słynna „angielska pogoda”, skosztować tradycyjnych potraw, użyć języka angielskiego w praktyce. Mieliśmy możliwość doświadczyć na własnej skórze tego, o czym tutaj na miejscu — w Polsce mogliśmy jedynie czytać”   - refleksje uczniów biorących udział w wymianie międzynarodowej.

 Koordynatorami szkolnymi projektu są: Marzena Janowska, Karolina Maj oraz Ireneusz Kosno.

  

 

Zdjęcia można obejrzeć w Galerii Zdjęć lub [TUTAJ]


 

 

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.