819087

Your IP: 54.167.44.32
2017-12-16 10:00

Rozstrzygnięcie konkursu

1 grudnia, w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS, który przypada w tym dniu, w szkole odbył się konkurs wiedzy o AIDS i innych chorobach zakaźnych.

Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Miał formę testową, zawierał 40 pytań z zakresu mikrobiologii i immunologii.  W rozgrywce wzięło udział 30 uczniów, spośród których wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce- Aleksandra Kędra ucz. kl. IIb
II miejsce ex aequo – Kornelia Piasecka  oraz  Kamila Turek ucz. kl. IIb
III miejsce – Kacper Mamla ucz. kl. Ib
                     Wiktoria Stefańska ucz. kl. IIb
                     Magdalena Korba ucz. kl. IIIb
Laureaci zaprezentowali bardzo dużą wiedzę, uzyskując kolejno 39, 35 i 34 punkty z puli 40 punktów.

W celu propagowania tolerancji wobec chorych i niepełnosprawnych,  po części konkursowej został zaprezentowany film  biograficzny Moja lewa stopazdobywca dwóch nagród Akademii. Główny bohater Christy Brown (nagrodzony Oskarem Daniel Day-Lewis) to  artysta, cierpiący na ciężkie porażenie mózgowe, na tyle sparaliżowany, że może poruszać tylko lewą stopą. Zasłynął jako malarz, pisarz i poeta.  Drugi obraz, który obejrzeli uczestnicy wieczoru filmowego to Epidemia Wolfganga Petersena. Zair, lipiec 1967 roku, nieznany wirus dziesiątkuje ludność w dolinie rzeki Motaba, po czym zaraza zostaje opanowana. 27 lat później ta sama śmiertelna pandemia zaczyna się szerzyć na terenie USA.

Projekcję połączono z quizem. Najlepiej zaprezentowali się uczniowie klasy  Ib i IIb.
 Działania podjęte w zakresie profilaktyki chorób zakaźnych zostały pozytywnie ocenione przez młodzież, która wykazała duże zainteresowanie poruszaną problematyką oraz zadeklarowała swój udział w tego rodzaju przedsięwzięciach w kolejnych latach.

Organizatorzy:
Małgorzata Dygas – nauczycielka biologii