• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2016

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

1074031
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
851
999
2685
619949
9123
22703
1074031

Your IP: 83.9.16.46
2018-12-11 17:46

Rozstrzygnięcie konkursu

 1 grudnia, w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS, który przypada w tym dniu, w szkole odbył się konkurs wiedzy o AIDS i innych chorobach zakaźnych.

Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Miał formę testową, zawierał 40 pytań z zakresu mikrobiologii i immunologii.  W rozgrywce wzięło udział 30 uczniów, spośród których wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce- Aleksandra Kędra ucz. kl. IIb
II miejsce ex aequo – Kornelia Piasecka  oraz  Kamila Turek ucz. kl. IIb
III miejsce – Kacper Mamla ucz. kl. Ib
                     Wiktoria Stefańska ucz. kl. IIb
                     Magdalena Korba ucz. kl. IIIb
Laureaci zaprezentowali bardzo dużą wiedzę, uzyskując kolejno 39, 35 i 34 punkty z puli 40 punktów.


W celu propagowania tolerancji wobec chorych i niepełnosprawnych,  po części konkursowej został zaprezentowany film  biograficzny Moja lewa stopazdobywca dwóch nagród Akademii. Główny bohater Christy Brown (nagrodzony Oskarem Daniel Day-Lewis) to  artysta, cierpiący na ciężkie porażenie mózgowe, na tyle sparaliżowany, że może poruszać tylko lewą stopą. Zasłynął jako malarz, pisarz i poeta.  Drugi obraz, który obejrzeli uczestnicy wieczoru filmowego to Epidemia Wolfganga Petersena. Zair, lipiec 1967 roku, nieznany wirus dziesiątkuje ludność w dolinie rzeki Motaba, po czym zaraza zostaje opanowana. 27 lat później ta sama śmiertelna pandemia zaczyna się szerzyć na terenie USA.


Projekcję połączono z quizem. Najlepiej zaprezentowali się uczniowie klasy  Ib i IIb.                                                                                                                                    
 Działania podjęte w zakresie profilaktyki chorób zakaźnych zostały pozytywnie ocenione przez młodzież, która wykazała duże zainteresowanie poruszaną problematyką oraz zadeklarowała swój udział w tego rodzaju przedsięwzięciach w kolejnych latach.


Organizatorzy:
Małgorzata Dygas – nauczycielka biologii
Małgorzata Sobońska –psycholog szkolny

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


Rekrutacja 2018

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.