• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2016

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

1104820
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
401
794
4868
648330
16744
23168
1104820

Your IP: 40.77.167.115
2019-01-19 20:16

Niepodległość znaczy Wolność

W przeddzień narodowych obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszym Liceum miały miejsce dwa podniosłe wydarzenia: przekazanie Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi oraz akademia upamiętniająca walkę o niepodległość Polski.

          Uroczystą zmianę pocztu Sztandarowego Szkoły poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, po czym Dyrektor Szkoły Pan Karol Kopycki przeprowadził ceremoniał przekazania Sztandaru Liceum. Godnie reprezentujący naszą szkołę uczniowie klas III wchodzący dotychczas w skład pocztu, czyli: chorążowie: Albert Siuda, Daniel Głuch (III d) oraz asysta: Aleksandra Nowacka, Magdalena Korba (III b), Aleksandra Kowalska, Magdalena Głowacka (III ac) oddali ten zaszczyt nowemu składowi: chorążym: Bartłomiejowi Czyżowi (II b), Kacprowi Mamla (I b), asyście: Dominice Czajkowskiej, Anicie Sobieraj (II c), Anieli Kurek (I a), Elizie Kosno (I b).

          Wyjątkowość tego dnia podkreśliła także akademia pod hasłem „Niepodległość znaczy Wolność” przygotowana przez uczniów klas pierwszych pod kierunkiem wychowawców Pani Katarzyny Szeloch-Sułeckiej oraz Pana Ireneusza Kosno. Muzyką, śpiewem, słowem czytanym i recytowanym, obrazem przedstawione zostały dzieje Polski w walce o niepodległość, patriotyzm czasów dawnych jak i współczesnych. Powaga, zaduma, wzruszenie towarzyszące akademii oraz wspólny śpiew pieśni patriotycznych spowodowały, że wszyscy poczuliśmy się dumni z bycia Polakami. Uczniowie klas pierwszych przepięknie wpisali się w atmosferę tego Święta i tradycję naszego Liceum.

Akademię przygotowali i wystąpili na szkolnej scenie uczniowie klasy I ac oraz I bd, czyli: Aniela Kurek (skrzypce), Eliza Kosno (pianino), Paweł Krupa (gitara, chór), Julia Florczyk (śpiew, chór), Kamila Chęcińska, Wiktoria Głuch, Julia Jurek, Aleksandra Kotwica, Natalia Mikulska, Weronika Kloczkowska, Kacper Mamla, Mateusz Mazur, Piotr Sobieraj, Dawid Szcześniak (chór), Aleksandra Białek, Aleksandra Gonciarska, Zuzanna Figarska, Olga Korba, Natalia Palmowska, Dominika Sasal (recytacja), Emilia Fijałkowska, Marta Kępas, Aleksandra Stopa ( narracja), Michał Kaczor, Wojciech Kucfir, Krystian Domagała, Jan Kustra (prezentacja i obsługa techniczna).

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii Zdjęć lub [TUTAJ]

 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacj z tej akademii

 

 


Rekrutacja 2018

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.