• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2016

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

942813
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
106
545
3993
486930
19047
22712
942813

Your IP: 54.81.68.240
2018-05-26 00:37

Olimpiada Teologiczna 2017

W gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu odbył się diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej.

Olimpiada Teologii Katolickiej organizowana jest już 27. raz. W tym roku jej tematem jest "Orędzie Fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca".
 Głównym celem tegorocznej OTK jest zapoznanie uczniów z orędziem pozostawionym przez Najświętszą Maryję Pannę podczas Jej objawień w Fatimie. Setną rocznicę tych objawień przeżywać będziemy w tym roku. Ten temat jest związany również z tym szczególnym rokiem, który minął - Rokiem Miłosierdzia. Jeszcze raz chcemy spojrzeć na Boga, który jest Ojcem Miłosiernym.
W pierwszym etapie, szkolnym uczestniczyło 650 uczniów z 40 szkół.
W szydłowieckim liceum 7 grudnia test napisało niemal 2o uczniów. Do Radomia na diecezjalny finał wyjechały laureatki sienkiewiczowskiej edycji szkolnej:  Patrycja Misiak i Kamila Turek. W Radomiu rozwiązywały  test składający się z 25 pytań.
Jak wyjaśniają organizatorzy - Pytania były podzielone na dwie grupy - jednokrotnego wyboru i otwarte, czyli opisowe. Na pytania otwarte uczniowie udzielali obszernych odpowiedzi. Czasami pytali, czy mogą pisać dalej, choć w ramce nie mieścił im się już tekst. To znaczy, że mieli dużą wiedzę. Właściwie ta olimpiada miała nie tyle ugruntować ich wiedzę, co sprawić, że wiadomości, które nabywają, uformują ich ducha i przygotują do spotkań, które będą przygotowane w związku z rocznicą objawień Fatimskich ..


Dyplomy  naszym reprezentantkom jak i pozostałym uczestnikom wręczali ks. Jarosław Wojtkun, rektor WSD, i ks. Stanisław Łabendowicz, dyrektor Wydziału Katechetycznego.


http://radom.gosc.pl/doc/3650612.Olimpiade-wygrala-opocznianka
http://radioplus.com.pl/diecezja-radomska/olimpiada-teologii-katolickiej-dla-opoczna-20721

 

 

Rekrutacja 2018

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.