Your IP: 83.24.244.83

24 czerwca 2017r.

ŚWIATOWY  DZIEŃ  WALKI  Z  AIDS
w naszej szkole

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS.

Jest to dzień solidarności z ludźmi zakażonymi wirusem HIV, dzień którego istotą jest przypomnienie o chorobie  AIDS.
 Podejmując działania na rzecz promocji zdrowia po raz kolejny w naszej szkole  zorganizowany został konkurs wiedzy o HIV/AIDS oraz innych chorobach zakaźnych. Celem konkursu było:
• poszerzanie wiedzy z zakresu  chorób zakaźnych, w tym  AIDS
• kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi wobec osób zakażonych wirusem HIV lub chorych na AIDS;
• integrowanie młodzieży we wspólnych działaniach z zakresu profilaktyki zdrowotnej.
  Konkurs wiedzy o HIV/AIDS i innych chorobach zakaźnych  został przeprowadzony 1 grudnia  2016r.
W eliminacjach wzięło udział 16 uczniów.  Laureatami tego konkursu zostali:

Aleksandra Kędra– klasa I B

Aleksandra Jagiełło- klasa III B

Kamila Turek – klasa I B

Wiktoria Czarnota- klasa II B

Patrycja Misiak -  klasa I B

Kontynuacją szkolnych obchodów Światowego Dnia Walki AIDS był wieczór filmowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem, przybyło bowiem aż 30 uczniów naszej szkoły. Podczas spotkania zaprezentowano filmy poświęcone tematyce, dotyczącej zachowań ryzykownych podejmowanych przez młodzież. Przedstawione zostały następujące filmy: „Czarny łabędź”  w reżyserii Darrena Aranofskiego oraz,  „Chce się żyć” w reżyserii Macieja Pieprzycy. Po projekcji filmów uczniowie wzięli udział w quizie, dotyczącym problematyki zawartej w zaprezentowanych obrazach. Laureatką  quizu została uczennica klasy IB- Marcelina Kozicka.
 Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Szkolne obchody Światowego Dnia Walki z AIDS koordynowały panie:
 Małgorzata Dygas, Magdalena Hebda oraz Małgorzata Sobońska.