• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2019

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

erasmus 1

Zaloguj / Wyloguj

2529569
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
350
937
2103
2072206
32160
42919
2529569

Your IP: 34.231.21.105
2022-11-29 10:22

 

 

 

 

 

ODDZIAŁ SZYDŁOWIEC

w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza

w Szydłowcu

ul. Zamkowa 1, 26-500 Szydłowiec

tel/fax 48 617 00 06

Nabory na roku szkolnym 2016/2017 jeszcze trwa.


Policealna Szkoła Zawodowa LOGOS zaprasza na następujące kierunki:

1.Technik administracji – 2 lata
2. Opiekun medyczny – 1 rok
3. Technik BHP – 1,5 roku
4. Technik kosmetyki  – 2 lata

Dwuletnia Szkoła Policealna – Technik administracji
Tytuł zawodowy: Technik administracji
Nauka trwa: 2 lata- 4 semestry
Tryb nauki: zaoczny

Na tym kierunku poznasz podstawowe zagadnienia z prawa administracyjnego. Nauczymy Cię stosowania określonych przepisów w konkretnych sytuacjach administracyjnych. Dowiesz się jak redagować  i sporządzać regulaminy, instrukcje, notatki służbowe. Nauczysz się przygotowywania projektów umów cywilno- prawnych, aktów normatywnych i administracyjnych, właściwych dla urzędów oraz przechowywania tych aktów zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Pokażemy Ci jak posługiwać się metodami analizy ekonomicznej i finansowo- księgowej oraz dokumentacje księgowe. Nauczymy Cię profesjonalnego przygotowywania narad, zebrań, konferencji, sesji.
Perspektywa zatrudnienia:
Praca Czeka na Ciebie w każdej firmie i instytucji niezależnie od branży. Zatrudnienie znajdziesz między innymi w administracji samorządowej, w jednostkach samorządu terytorialnego, w urzędach powiatowych i gminnych, w urzędach marszałkowskich, w urzędach państwowych, z Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Pracę możesz również zdobyć w firmach ubezpieczeniowych, agencjach celnych, urzędach skarbowych oraz w bankach.

Dwuletnia Szkoła Policealna – Opiekun Medyczny 
Tytuł zawodowy – Opiekun Medyczny 
Cykl kształcenia – 1 rok – 2 semestry
Tryb nauki – zaoczny

Ponieważ społeczeństwo europejskie się starzeje, coraz bardziej wzrasta zapotrzebowanie na zawodowych opiekunów. My profesjonalnie przygotujemy Cię do wykonywania tego zawodu. Poznasz niezbędne zagadnienia z zakresu psychologii, gerontologii i pedagogiki, dzięki czemu będziesz umiał udzielić podopiecznemu wsparcia w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Nauczymy Cię jak pielęgnować osoby chore i niesamodzielne, jak dbać o ich zdrowie i higienę osobistą, jak aktywować je do zwiększenia samodzielności życiowej oraz jak doradzać im w zakresie planowania wydatków  i sposobu spędzania wolnego czasu. Poznasz zasady aktywnego uczestniczenia w procesie rehabilitacji podopiecznego. Przekażemy Ci także naszą wiedzę na temat psychoterapii i arteterapii.
Perspektywa zatrudnienia:
Pracę znajdziesz w domach spokojnej starości, centrach pomocy rodzinie, ośrodkach opiekuńczo- leczniczych, hospicjach, fundacjach. Możesz też prowadzić indywidualne warsztaty terapii zajęciowej. Praca czeka nie tylko w Polsce ale w całej Unii Europejskiej.

Półtoraroczna Szkoła Policealna – Technik Bezpieczeństwa i Higieny Pracy
Tytuł zawodowy: Technik Bezpieczeństwa i Higieny Pracy
Cykl kształcenia: 1,5 roku
Tryb nauki: zaoczny

Na tym kierunku nauczymy Cię, jak dbać o bezpieczeństwo pracowników, jak analizować i oceniać zagrożenia, jak zapobiegać wypadkom w zakładach pracy oraz jak usuwać ich skutki. Nauczysz się również przewidywać potencjalne zagrożenia. Nasi specjaliści zapoznają Cię z budową maszyn oraz podstawami toksykologii. Pokażemy Ci, jak opracowywać wewnętrzne zarządzenia, regulaminy i ogólne instrukcje dotyczące BHP oraz na co zwrócić uwagę przy opiniowaniu instrukcji szczegółowych. Nauczymy Cię nadzorować warunki pracy i przeprowadzać ich systematyczne kontrole. Zapoznamy Cię także z procedurami dokonywania oceny ryzyka zawodowego związanego z wykonywaniem określonych prac. Dowiesz się też, jak szkolić pracowników w zakresie BHP.
Perspektywy zatrudnienia:
Mając odpowiednie uprawnienia, możesz pracować jako specjalista w każdej firmie, gdyż szkolenia BHP dla wszystkich nowych pracowników są obowiązkowe. Stałe zatrudnienie znajdziesz w instytucjach zatrudniających ponad 100 osób. Praca czeka też na Ciebie w organach nadzoru nad warunkami pracy (między innymi w: Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Inspekcji Sanitarnej czy Urzędzie Dozoru Technicznego). Możesz również otworzyć własną działalność w tym zakresie.

Dwuletnia Szkoła Policealna – Technik usług kosmetycznych
Tytuł zawodowy: Technik usług kosmetycznych
Cykl kształcenia: – 2 lata – 4 semestry
Tryb nauki: zaoczny

Zapraszamy do nauki na kierunku technik usług kosmetycznych w naszej dwuletniej szkole policealnej. Szkoła kosmetyczna prowadzona jest w trybie zaocznym, obejmuje takie zagadnienia, jak podstawy anatomii czy dermatologii, kosmetykę pielęgnacyjną i upiększającą czy zabiegi dłoni, stóp i ciała. Studium kosmetyczne daje wiedzę i umiejętności, dzięki którym absolwenci będą mogli zdobyć pracę w salonach kosmetycznych, studiach stylizacji i wizażu czy salonach odnowy biologicznej. 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

 

 

Erasmus +