• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2019

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

erasmus 1

Zaloguj / Wyloguj

2465650
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
940
1297
10678
2005191
11190
19224
2465650

Your IP: 3.235.65.220
2022-10-06 23:03

 

Spotkanie online partnerów projektu Erasmus +

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zaangażowała się w kolejny projekt w ramach programu Erasmus+.

Nosi on tytuł „HELP - Health, Education, good Life and Progress among adolescents in Europe” i  koncentruje się wokół zagadnień związanych z  chorobami psychicznymi, depresją i stresem.  Projekt przewiduje szereg działań mających na celu m.in. zdobywanie wiedzy na temat chorób psychicznych, depresji i stresu, technik radzenia sobie ze stresem, czy angażowania uczniów w środowisko szkolne. Ponadto, jak w każdym projekcie tego typu celem nadrzędnym jest rozwijanie kompetencji językowych i świadomości europejskiej wśród uczniów.

Koordynatorem projektu jest Szwecja, partnerami: Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania i oczywiście Polska.

W realizację projektu zaangażowane są nauczycielki: Magdalena Niewadzisz i Karolina Maj, szkolnym koordynatorem projektu jest pani Marzena Janowska.

Obecnie wyjazdy zagraniczne w ramach projektów europejskich napotykają trudności wynikające z pandemii, dlatego też w ramach działań projektowych 15 grudnia uczestnicy wzięli udział w pierwszym wspólnym spotkaniu online. Podczas „zdalnej mobilności” uczniowie wszystkich szkół partnerskich mieli szansę poznać się, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach, rodzinie i sposobach spędzania wolnego czasu.  Spotkanie przebiegło w przyjaznej, serdecznej atmosferze, wszyscy jednak wyrazili nadzieję, że wkrótce będą mogli spotkać się na żywo w jednym z krajów partnerskich.

 

 

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.