erasmus 1

Your IP: 66.249.66.142
2021-02-27 14:08

OGŁOSZENIE

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu informuje, że zgodnie z poleceniem Ministerstwa Edukacji Narodowej na podstawie Rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w dniach 12-25 marca 2020 r. zajęcia dydaktyczne zostają zawieszone.

W związku z powyższym wszelkie działania z udziałem uczniówsą w tym terminie zawieszone. Zaplanowane działania łącznie z próbnym egzaminem „Matura 2020” będą realizowane w późniejszym terminie.

Sprawy administracyjne będą załatwiane w sekretariacie szkoły na bieżąco.

Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Mają obowiązek wspierania uczniów w nauce i przekazywać materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie należy objąć opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu maturalnego i udostępniać im niezbędne materiały.W tym celu należy wykorzystać następujące rozwiązania:

• dziennik elektroniczny;
  • strona internetowa szkoły;
  • platforma edukacyjna e-Moodle
  • mailing do rodziców lub wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępnionesą e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Drogi Uczniu,

• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe, bary, restauracje, kawiarnie, kluby);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • bądź w stałym kontakcie z nauczycielami przedmiotów poprzez dziennik elektroniczny lub media społecznościowe. Poproś o dodatkowe materiały edukacyjne do samodzielnej pracy;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Drogi Rodzicu,

• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcjiw szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • nauczyciele będą się kontaktować z uczniami za pomocą dziennika elektronicznego i portali społecznościowych przekazując materiałydo samodzielnej pracy;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

• Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
  • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Wszystkie powyższe informacje zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń w dniu 11 marca 2020 r. oraz przekazane do wiadomości uczniów, rodzicówi nauczycieli.

Dyrektor Szkoły pozostaje w stałym kontakcie z nauczycielami będącymi w gotowości do pracy oraz przekazuje wszystkie informacje uczniom i rodzicom za pomocą dziennika elektronicznego i mediów społecznościowych.