20857

Podania do LO 2019
Przyjmujemy podania do szkoły
od 13 maja 2019 (poniedziałek) do 24 czerwca 2019r
do pobrania w sekretariacie lub [TUTAJ]

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu włączył sięw akcję Fundacji DKMS pod hasłem # KOMÓRKOMANIA.

Projekt  # KOMÓRKOMANIA skierowany jest do wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno - informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmują świadomą decyzję o takiej rejestracji.
Zanim przystąpimy do rejestracji ochotników, w szkole odbędą się zajęcia poświęcone nowotworom krwi oraz metodom ich leczenia. Odbędą się również spotkania edukacyjno – informacyjne.

Chcemy w tym miejscu zaprosić uczniów, nauczycieli naszej szkoły oraz wszystkich zainteresowanych tematyką dawstwa szpiku na spotkanie z Panią Edytą Karpetą absolwentką naszej szkoły i koordynatorką transplantacyjną, która opowie o przeszczepieniach.

Dzień Dawcy Szpiku będzie miał miejsce 28 maja 2019r. (tj. we wtorek). W tym dniu przygotujemy wraz z uczniami punkt rejestracji, gdzie chętni będą mogli dowiedzieć się nie tylko o samej akcji, ale też  o metodach pobierania szpiku i komórek macierzystych oraz sprawdzić, czy mogą zostać potencjalnymi dawcami i na koniec - zarejestrować się jako dawcy. Będzie to pierwsza tego typu akcja w naszej szkole.
Dzięki tej akcji mamy realny wpływ na poprawę sytuacji pacjentów zmagających się z nowotworami krwi na całym świecie. Dla naszej szkoły to wspaniała przygoda, która wielu uczniom pomoże zapoznać się z inicjatywą wolontariatu i ukształtuje pożądane postawy i zachowania, jak również  uświadomi, że można w prosty sposób uratować komuś życia.

Za zaangażowanie w akcję Zespół Szkół Ogólnokształcących w Szydłowcu  otrzyma
Certyfikat "Szkoły z Życiem".

Szczegółowych informacji na temat projektu udziela Agnieszka Kamińska
organizator akcji na terenie szkoły.

Rekrutacja 2019