• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2016

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

980047
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
237
350
6022
525459
12120
20706
980047

Your IP: 54.198.111.185
2018-07-21 17:04

,,Transplantacja darem życia – jestem na TAK”

29 stycznia b.r. uczniowie klasy IIb naszej szkoły uczestniczyli  w konferencji ,,Transplantacja darem życia – jestem na TAK” zorganizowanej w ramach Światowego Dnia Transplantologii przez  Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

Program konferencji obejmował wystąpienia lekarzy, koordynatorów transplantacyjnych, psychologa oraz pacjenta po przeszczepie. Uczniowie poszerzyli zakres swojej wiedzy o stanie polskiej transplantologii, zasadach identyfikacji potencjalnych dawców narządów oraz o aspektach prawnych pobierania i przeszczepiania narządów w Polsce. Kwestie  prawne omawiała mgr  Edyta Karpeta, Regionalny Koordynator Transplantacyjny ze Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie, absolwentka naszego liceum (na zdj. pierwsza od prawej). Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu  (na Józefowie) od kilku lat plasuje się w pierwszej dwudziestce szpitali w Polsce z największą aktywnością donacyjną, a na Mazowszu spośród 59 szpitali na czwartym miejscu – powiedział dr Robert Trześniewski (zdj.), specjalista anestezjologii i intensywnej terapii pracujący w tym szpitalu.
Nie ważne, w którym szpitalu ustalony zostanie dawca narządów, ważne by narząd pobrać i dzięki transplantacji uratować życie innym osobom.


Rekrutacja 2018

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.