619949

Your IP: 66.249.75.22
2018-12-11 17:15

Kolejne spotkania z cyklu promowania Liceum im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu

W ostatnich dniach uczniowie liceum odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Jastrzębiu i Publiczną Szkołę Podstawową w Orońsku.

Zostali ciepło przyjęci przez nauczycieli i uczniów tych szkół. Byli absolwenci gimnazjum a obecnie maturzyści Sienkiewicza opowiedzieli swoim młodszym koleżankom i kolegom o nauce w liceum, m. in. o nauce języków obcych. Zajęcia te są ambitne i kreatywne, nauczyciele wykorzystują różne tradycyjne i nowatorskie formy pracy, zachęcając młodzież do logicznego myślenia i ciągłego rozwoju. Nauka języków obcych odbywa się w małych grupach, uczniowie dzieleni są według swoich deklaracji na grupy "podstawowe" i "rozszerzone". Zdawalność matury z języków obcych jest zazwyczaj stuprocentowa. Dzięki nauce języków obcych uczniowie poznają świat, rozwijają swoje zainteresowania, uczą się wyrażać swoje opinie i przemyślenia po angielsku, niemiecku i francusku.
Licealiści przedstawili ofertę klas na najbliższy rok szkolny. Będą to klasy z następującymi rozszerzeniami:
a: język polski, historia, do wyboru: WOS lub język angielski lub język niemiecki,
b: biologia, chemia, do wyboru: matematyka lub język angielski lub fizyka,
c: język angielski, język niemiecki, do wyboru: język polski lub geografia lub historia,
d: matematyka, informatyka, do wyboru: fizyka lub geografia lub język angielski.

Nauczyciele i uczniowie liceum serdecznie dziękują Dyrekcji wszystkich tych szkół za miłe przyjęcie !!!

Rekrutacja 2018