Wycieczka do Zakopanego

Dnia  4 października uczniowie klas 2a, 2b, 2c i 2d wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami: p. Marzeną Janowską, p.  Katarzyną Berus, p. Anitą Herką-Ubysz, p. Dawidem Figarskim, p. Małgorzatą Dygas, p. Katarzyną Sułecką-Szeloch i  ks. Witoldem Witaskiem, we wtorkowy poranek udali się na wycieczkę do Zakopanego.

Pogoda była piękna, więc uczestnicy mogli w pełni zrealizować ustalony wcześniej plan. Zaraz po przyjeździe weszli na Gubałówkę. Tam skorzystali z krótkiego odpoczynku, aby zregenerować swoje siły, by następnie zjechać gondolkami na Krupówki, czyli najsłynniejszą ulicę miasta. Następnie wszyscy udali się do Małego Cichego, do pensjonatu „Oliwia”, gdzie byli zakwaterowani. To dość nowy budynek, dlatego spełniał on najwyższe standardy. W każdym pokoju znajdowała się łazienka oraz telewizor. Uwagę należy również zwrócić na wyśmienite śniadania i obiadokolacje podawane w pensjonacie. „Oliwia” miała także do zaoferowania mini salon gier, gdzie uczniowie aktywnie spędzali czas wolny.

Podczas tej czterodniowej wycieczki uczniowie wraz z nauczycielami zwiedzili wiele ciekawych i pięknych miejsc naszych Tatr. Piesza wyprawa do Doliny Pięciu Stawów okazała się bardzo męcząca, lecz bez wątpienia była najciekawszym punktem wycieczki, gdyż podczas dziewięciogodzinnego marszu uczestnicy mogli podziwiać Wodogrzmoty Mickiewicza, Świstówkę, najwyższy wodospad w Polsce- Wodospad Siklawa, Dolinę Pięciu Stawów, oraz rejony Morskiego Oka. Na prośbę klasy biologiczno-chemicznej, przewodnicy zwracali dużą uwagę na florę i faunę tamtejszych terenów. Podczas wędrówki przez Tatrzański Park Narodowy, można było zaobserwować ciekawe okazy np.: kosodrzewiny czy świerków. Uczestnikom nie udało się jednak zobaczyć mieszkańców tamtejszych okolic, tj. niedźwiedzia brunatnego, świstaka czy kozicę. Oprócz wymienionych wcześniej miejsc, nasi uczniowie wraz z nauczycielami udali się również na Rusinową Polanę, Gęsią Szyję, Wiktorówki, odwiedzili kościółek na Jaszczurówce, udali się na mszę do Sanktuarium Fatimskiego na Krzeptówkach, oraz do kina na film pt.: „Bitwa Warszawska”. Odwiedzili również termy w Bukowinie Tatrzańskiej a także Muzeum Tatrzańskie. W czwartkowy wieczór zostało zorganizowane ognisko, podczas którego uczniowie piekli kiełbaski i śpiewali góralskie piosenki.

Mimo iż wycieczka, wymagała wiele pracy i wysiłku podczas wspinaczki w wyższe partie gór, uczniom i nauczycielom wyjazd bardzo się podobał. Widoki, które zobaczyli są nie do opisania, a emocje, które im towarzyszyły, były niezwykłe. Z pewnością nie ostatnia wycieczka w nasze piękne, polskie Tatry.

Kliknij na zdjęcie aby obejrzeć galerię