• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2016

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

743867
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
425
474
1263
294068
10107
15883
743867

Your IP: 193.242.212.57
2017-08-22 12:58

GIMNAZJALISTO !!!

Kwestionarisze do
Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza
przyjmowane są do
24 czerwca 2017r.

"Człowiek i jego środowisko"

I  SZKOLNA  SESJA  POPULARNONAUKOWA - KWIECIEŃ 2003

1. Niekonwencjonalne źródła energii w Polsce - Kamil Bąk kl. Ib

2. Wpływ używek na zdrowie człowieka - Żaneta Jakubowska, Daria Rojek, Dagmara Lubartowicz kl. Ib

3. Układ Słoneczny i historie z nim związane - Aneta Wysmolińska, Agata Tamioła kl. Ib

4. Styl życia a zdrowie - Magda Turek, Dawid Madej kl. IIIb

5. Promieniowanie elektromagnetyczne a środowisko - Rafał Pawlak kl. IIIe

6. Formy ochrony przyrody w Polsce - Anna Lużyńska, Honorata Czupryn kl. IVc

7. Słońce jako źródło energii - Karolina Ubysz kl. IV c

8. Znaczenie odkrycia polonu i radudla rozwoju fizyki - Kamila Derezińska, Milena  Sitkowska kl. IVc

9. Zachowanie zdolności Ziemi do zapewnienia trwałego rozwoju ludzkości i utrzymanie wszelkich istot żywych - promieniotwórczość- za czy przeciw?- Kamil Barański kl. IVc, Rafał Pyłka kl. IVa

10. Geneza i procesy geomorfologiczne Góry Trzech Krzyży w Szydłowcu - Michał Karpeta kl. IVd

 

 

WYNIKI:

I MIEJSCE:

Formy ochrony przyrody w Polsce - Anna Lużyńska,  Honorata Czupryn kl. IVc

Geneza  i  procesy  geomorfologiczne  Góry  Trzech  Krzyży  w Szydłowcu - Michał  Karpeta  kl. IVd

II MIEJSCE :

Niekonwencjonalne źródła energii w Polsce - Kamil Bąk kl. Ib

III MIEJSCE :

Wpływ używek na zdrowie człowieka - Żaneta Jakubowska, Daria Rojek , Dagmara Lubartowicz, kl. Ib

Styl życia a zdrowie - Magda Turek, Dawid Madej kl. IIIb

 

NAGRODĘ  PUBLICZNOŚCI OTRZYMAŁY: Anna Lużyńska i Honorata Czupryn ucz. klasy IVc


 

,,Człowiek i jego środowisko"

II  SZKOLNA  SESJA  POPULARNONAUKOWA - KWIECIEŃ 2004

1. Promieniotwórczość wokół nas -  Łukasz Turek, Łukasz Zagórski kl. Ib

2. Rezerwat ochrony przyrody - Góra Piekło - Tomasz Książek, Albert Mańkowski kl. I b

3. Morfometria i geneza bezodpływowego zagłębienia w Szydłowcu -  Łom Podkowińskiego -  Kamil Bąk kl. IIb

4. Doping - sława czy zguba? - Aneta Wysmolińska kl. II b, Marcin Ogorzałek kl. IIe

5. Historia herbu i miasta Szydłowca -  Alicja Celina Siembiot kl. IIb

6. Kultura starożytnego Egiptu - Mateusz Figarski, Marek Karpeta, Marcin Kornaś kl. IId

7. Powstanie i budowa kościoła w Wysokiej -  Kamila Wierzbicka, Sylwia Wójcik kl. IIf

8. Ślady kultury żydowskiej w Szydłowcu -  Angelika Bodo, Anna Rogozińska, Anita Skorupa kl. IIf

 

WYNIKI:

I  MIEJSCE:

Doping - sława czy zguba? - Aneta Wysmolińska kl. II b, Marcin Ogorzałek kl. IIe

II MIEJSCE:

Rezerwat ochrony przyrody - Góra Piekło ?Tomasz Książek, Albert Mańkowski kl. Ib

III  MIEJSCE:

Morfometria  i  geneza  bezodpływowego  zagłębienia w Szydłowcu - Łom Podkowińskiego - Kamil Bąk kl. IIb

Ślady kultury żydowskiej w Szydłowcu - Angelika Bodo, Anna Rogozińska, Anita Skorupa kl. IIf

 

NAGRODĘ  PUBLICZNOŚCI  OTRZYMALI:

Aneta Wysmolińska kl. IIb i  Marcin Ogorzałek kl. IIe


 

,,Człowiek i jego środowisko"

III  SZKOLNA  SESJA  POPULARNONAUKOWA - KWIECIEŃ 2005

1. Porównanie wyników wyborów parlamentarnych i prezydenckich w Polsce i regionie szydłowieckim - Mateusz Stolarek kl. I

2. Brazylia -  Krystian Kliszewski, Przemysław Sochacki, Łukasz Turek,  Łukasz  Zagórski kl. IIb 

3. Spektakularne dzieła architektury na przestrzeni wieków - Albert Mańkowski, Łukasz Zagórski kl. IIb

4. Muzea na świecie - Katarzyna Nowak kl. IIb

5. Cechy stylów klasycznych -  Łukasz Turek, Łukasz Zagórski kl. IIb

6. Ekspresja informacji genetycznej z uwzględnieniem roli i budowy białek - Albert Mańkowski kl. IIb 

7. Żywność genetycznie modyfikowana - Sylwia Sala, Agata Wysoczyńska kl. IIc

8. Choroby genetyczne - Daria Rojek, Malwina Stąpor kl. IIIb

9. Muzyka Michała Lorenca - Anna Lis kl. IIc

10. Operacja OVERLORD - Radosław Kamiński kl. IIc

WYNIKI:

I  MIEJSCE:

Choroby genetyczne - Daria Rojek, Malwina Stąpor kl. III b

II MIEJSCE:

Spektakularne dzieła architektury na przestrzeni wieków - Albert Mańkowski, Łukasz Zagórski kl. II b

III MIEJSCE:

Muzyka Michała Lorenca - Anna Lis kl. II c

 

WYRÓŻNIENIE:

Porównanie wyników wyborów parlamentarnych i prezydenckich w Polsce i regionie szydłowieckim- Mateusz Stolarek kl. Ia

Muzea na świecie - Katarzyna Nowak kl. IIb

 

NAGRODĘ  PUBLICZNOŚCI OTRZYMAŁY: Daria Rojek i Malwina Stąpor ucz. klasy IIIb


,,Człowiek i jego środowisko"

IV  SZKOLNA  SESJA  POPULARNONAUKOWA - MARZEC 2006

1. Liczba Pi -  Ewelina Gil kl. Ib

2. Schopenhauer - erystyka - Agata Minda kl. Ib

3. Pospolite ptaki naszych lasów - Anita Rurarz kl. Ib

4. Fenomen gier fabularnych - Mateusz Stolarek kl. II a, Krzysztof Pawłowski kl. Id

5. Konserwanty - Jolanta Gil kl. IIa

6. Rola tłuszczy w życiu człowieka - Karolina Szymańska kl. IIa   

7. Rafał Olbański - Kielczanin w Ameryce -  Marcin Lis kl. IId

8. Uwag kilka o noblistach i nie tylko w rzeczywistości stalinowskiej - Mateusz Stolarek kl. IIa

9. Misja Stardust - Józef Sokołowski kl. IIb

10. Adaptacja filmowa ,,Pana Tadeusza" w kontekście muzyki Wojciecha  Kilara - Anna Lis kl. IIIc

11. Serbołużyczanie jako przykład mniejszości etnicznej w Niemczech - Katarzyna Nowakowska kl. IIIc

 

WYNIKI :

I  MIEJSCE:

 Misja Stardust -Józef Sokołowski kl. IIb

II MIEJSCE:

Serbołużyczanie jako przykład mniejszości etnicznej w Niemczech - Katarzyna Nowakowska kl.IIIc

Pospolite ptaki naszych lasów - Anita Rurarz kl. Ib

 

WYRÓŻNIENIE:

Adaptacja filmowa ,,Pana Tadeusza" w kontekście muzyki  Wojciecha  Kilara - Anna Lis kl. IIIc

 

NAGRODĘ  PUBLICZNOŚCI OTRZYMAŁA: Anna Lis kl. IIIc


 

 

,,Człowiek i jego środowisko"

V  SZKOLNA  SESJA  POPULARNONAUKOWA - MARZEC 2007

1. Zmiany klimatu na świecie - Mateusz Chrząszcz, Kamil Szpunar kl. IId

2. Wielki Kanion Kolorado przykładem erozji wodnej - Krzysztof  Sasal kl. IIc

3. Polacy o Unii Europejskiej i Traktacie Konstytucyjnym - Mateusz Głowacki, Przemysław Sułecki kl. IId

4. Czy potrzebna jest Konstytucja Europejska? - Katarzyna Barszcz kl. IIb

5. Kwazary - spojrzenie w przeszłość - Piotr Dróżdż kl. Ib

6. Józef Cyrankiewicz i jego wizyty w Szydłowcu - Judyta Dąbek kl. Ib

7. Mały "kawałek życia" - BAKTERIE... nie tylko chorobotwórcze -  Agata Minda, Anita Rurarz  kl. IIb

8. Pamięć - skarbnica umysłu - Tomasz Rejczak kl. IIb

9. Tropami polskich dinozaurów - Karolina Hyb, Martyna Sztachera  kl. IIb

WYNIKI:

 I  MIEJSCE:

Kwazary - spojrzenie w przeszłość - Piotr Dróżdż kl. Ib

II MIEJSCE:

Pamięć - skarbnica umysłu - Tomasz Rejczak kl. IIb

III  MIEJSCE:

Polacy o Unii Europejskiej i Traktacie Konstytucyjnym - Mateusz Głowacki, Przemysław Sułecki kl. IId

Józef Cyrankiewicz i jego wizyty w Szydłowcu - Judyta Dąbek kl. Ib

 

NAGRODĘ  PUBLICZNOŚCI OTRZYMAŁ: Piotr  Dróżdż ucz. kl. Ib

,,Człowiek i jego środowisko"

VI  SZKOLNA  SESJA  POPULARNONAUKOWA - MARZEC 2008

1. Moje spotkania z gwiazdami typu delta cephei -  Piotr Drożdż kl. IIb

2. Niewyjaśnione zagadki Trójkąta Bermudzkiego - Karolina Krzemińska kl. IIa 

3. Radomski czerwiec 1976 r. - Judyta Dąbek kl. IIb

4. Zjawiska OOBE i Lucid Dream na tle utworów o dualistycznej wizji świata - Klaudia Szymańska, Zuzanna Grzesiuk kl. IIb  

5. ALD - adrenoleukodystrofia-     Paulina Kulita, Dagmara Pejas kl. IIb

6. Floryda-,,Sunshine State" w każdym calu - Agnieszka Ginter, Jacek Bugała kl. IIc  

7. Zmiany społeczne w Szydłowcu od XV do połowy XVII wieku - Mateusz Szymkiewicz kl. Ia

8. Oblicze człowieka w świetle literatury Jana Pawła II - Przemysław Duda kl. Id

9. Zmiany klimatu spowodowane efektem cieplarnianym - Artur Biernat, Dawid Bodo, Kamil Walkiewicz kl. Id

10. Anomalie pogodowe i ich skutki - Joanna Limanin kl. Ia

11. Imiona uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących - Justyna Jaworska kl. Ie

WYNIKI:

 I  MIEJSCE:

Piotr Dróżdż kl. IIb

II MIEJSCE:

Zmiany społeczne w Szydłowcu od XV do połowy XVII wieku - Mateusz Szymkiewicz kl. Ia

III  MIEJSCE:

ALD - adrenoleukodystrofia -  Paulina Kulita, Dagmara Pejas kl. IIb

 

NAGRODĘ  PUBLICZNOŚCI OTRZYMALI:
Justyna Jaworska ucz. kl. Ie
Piotr  Dróżdż ucz. kl. IIb

 

,,Człowiek i jego środowisko"

VII  SZKOLNA  SESJA  POPULARNONAUKOWA - MARZEC 2009

1. Imperium Słońca - Amanda Sochacka kl. I b

2. Neutrino - tajemnicza cząstka - Izabela Walkiewicz kl. I b

3. Niezwykle niebezpieczna liczba, czyli historia odkrycia zera i co z tego wynika - Paweł Piekarski kl. I d

4. Bieszczady i ich osobistości - Maciej Szymczyk Kl. II a

5. Mniejszości wyznaniowe na terenie Ziemi Sandomierskiej - Mateusz Szymkiewicz kl. II a

6. Tradycyjna kultura ludowa Przedgórza Iłżeckiego- Emilian Wilk kl. II a

7. Lustracja Staropolska - Mikołaj Wilk kl. II a

8. Sepsa - wyzwanie współczesnej medycyny - Katarzyna Bochenek, Marta Misiak  kl. II b

9. Jedno ciało, dwie dusze ? anomalie genetyczne - Aleksandra Sobieraj, Piotr Jasiński kl. II b

10. Fetus in fetu (płód w płodzie) - jak nowe życie potrafi być zaskakujące - Joanna Majewska

WYNIKI:

I  MIEJSCE:

,,Niezwykle niebezpieczna liczba, czyli historia odkrycia zera i co z tego wynika" - Paweł Piekarski kl. Id

II MIEJSCE:

,,Fetus in fetu (płód w płodzie)- jak nowe życie potrafi być zaskakujące" - Joanna Majewska, Agata Żurowska kl. IIb

III MIEJSCE:

,,Mniejszości wyznaniowe na terenie Ziemi Sandomierskej" - Mateusz Szymkiewicz kl. IIa

 

NAGRODĘ  PUBLICZNOŚCI OTRZYMALI:

 

Aleksandra Sobieraj, Piotr Jasiński ucz. kl. IIb - ,,Jedno ciało,dwie dusze - anomalie genetyczne"

Piotr Piekarski ucz. kl. Id ,,Niezwykle niebezpieczna liczba, czyli historia odkrycia zera i co z tego wynika"


 

,,Człowiek i jego środowisko"

VIII  SZKOLNA  SESJA  POPULARNONAUKOWA - MARZEC 2010

1. Dwuznaczność i złudzenia wzrokowe - Kinga Pawlak, Tamara Pielas kl. Ib

2. ,,To ludzie, ludziom zgotowali ten los" - Aleksandra Biernat, Agnieszka Głowacka kl. Ib

3. Sposób postrzegania świata, wyrażony poprzez język - poezja lingwistyczna -  Joanna Jakubczyk kl. Ic

4. Historia pewnego wzoru - Paweł Łęcki, Damian Wojcieszek kl. Id

5. Styl romański i gotycki w architekturze i sztuce - Wojciech Pacek, Maria Pisarek kl. Ib

6. Jackson i Madonna - królowie muzyki pop - Kamila Czaja, Karolina Ołub kl. Ic

7. Binominalna nomenklatura. Nazwy własne w terminologii biologicznej - Amanda Sochacka, Sylwia Wiśnios kl. IIb

8. Państwa, których już nie ma na mapie - Aleksandra Szklarska kl. IIb

9 .Matematyczność przyrody, czyli co przyroda wie o matematyce Paweł Piekarski kl. IId

10. Blaski i cienie piwa- Patrycja Jakubczyk kl. IIc

 

WYNIKI:

I. miejsca jury nie przyznało

II MIEJSCE:

,,Historia pewnego wzoru"Paweł Łęcki, Damian Wojcieszek kl. Id 

III MIEJSCE:

  ,,Binominalna nomenklatura. Nazwy własne w terminologii biologicznej" Amanda Sochacka, Sylwia Wiśnios kl. IIb  

 

 

NAGRODĘ  PUBLICZNOŚCI OTRZYMALI:

                                                                                                      

Paweł Łęcki i Damian Wojcieszek ucz. klasy Id - ,,Historia pewnego wzoru".

Paweł Piekarski ucz. klasy IId - ,, Matematyczność przyrody, czyli co przyroda wie o matematyce".


,,Człowiek i jego środowisko"

IX  SZKOLNA  SESJA  POPULARNONAUKOWA - KWIECIEŃ 2011

 

1. Energetyka jądrowa - konieczność, zagrożenie czy alternatywa?

                                                                                         Paweł Łęcki kl. IId

2. Różne oblicza bursztynu - Maria Pisarek kl. IIb, Patrycja Michalska kl.IIc

3. Następne 100 lat - mocarstwo nad Wisłą - Paula Markiewicz kl. IIc

4. Paradoksy nauk ścisłych - Wojciech Pacek kl. IIb

5. Działalność amatorskich teatrów na terenie Szydłowca - Aneta Korycińska, Katarzyna Matyszczak kl. IIc

6. Terapeutyczna rola zwierząt - Kinga Pawlak, Tamara Pielas kl. IIb

7. Śladami J.W. Goethego- Anna Kępas kl. IIc, Patrycja Wiśniewska kl. IIb

8. Żydzi szydłowieccy w I. połowie XX wieku - Adam Frąk kl. Ia

9. Transplantologia ? medycyna wyczynowa - Aleksandra Biernat kl. IIb

10. Husaria ? symbol potęgi Rzeczypospolitej - Patryk Widawski kl. Ic

11. Szydłowiecki piaskowiec - niezwykła historia zwykłej skały - Szymon Sokołowski, Szymon Walasik kl.IId

WYNIKI:

I miejsce:

,,Szydłowieccy Żydzi w I. połowie XX wieku" - Adam Frąk kl. Ia

II MIEJSCE:

,,Husaria - symbol potęgi Rzeczypospolitej" - Patryk Widawski kl. Ic

III MIEJSCE:

,,Energetyka jądrowa - konieczność, zagrożenie czy alternatywa?" Paweł Łęcki kl. IId

 

 

NAGRODĘ  PUBLICZNOŚCI OTRZYMALI:

Adam Frąk ucz. kl. Ia - ,,Żydzi szydłowieccy w I. połowie XX wieku".

Paweł Łęcki ucz. kl. IId - ,,Energetyka jądrowa - konieczność, zagrożenie czy alternatywa".


,,Człowiek i Jego Środowisko"

 X  SZKOLNA SESJA POPULARNONAUKOWA - KWIECIEŃ 2012

 1. Lisowczycy-nieustraszeni jeźdźcy czy bezwzględni grabieżcy? - Patryk Widawski kl. IIc

 2. Medulla osium - dar życia - Aleksandra Sala kl. IIb

 3. Mazowsze - nasz region - Aneta Podsiadła kl. IIc

 4. Dinozaury Gór Świętokrzyskich - Ziemowit Kubiś kl. IIb

 5. Acta - ochrona praw własności czy kontrola społeczeństwa? -  Jakub Czarnota kl. Ia

 6. Major Henryk Dobrzański - ostatni żołnierz września -  Adam Frąk kl. IIa

 7. Gaz łupkowy w Polsce - Armand Starczewski kl. IId

 8. Lucyfer a Prometeusz, wizje niosących światło i ich rola w dziejach ludzkości - Patrycja Gwóźdź kl. IIa

 9. Plus minus, czyli loty w Kosmos - Paweł Łęcki kl. IIId

 

WYNIKI:

 

I miejsce:

 

Adam Frąk kl. IIa  Major Henryk Dobrzański - ostatni żołnierz września 

 

II MIEJSCE:

Jakub Czarnota kl. Ia Acta - ochrona praw własności czy kontrola społeczeństwa?

III MIEJSCE:

Armand Starczewski kl. IId Gaz łupkowy w Polsce

 

Wyróżnienie:

Aleksandra Sala kl. IIb Medulla osium - dar życia


Rekrutacja 2017

Erasmus +

Współpraca z UMCS