"Człowiek i jego środowisko"
1. Niekonwencjonalne źródła energii w Polsce - Kamil Bąk kl. Ib
2. Wpływ używek na zdrowie człowieka - Żaneta Jakubowska, Daria Rojek, Dagmara Lubartowicz kl. Ib
3. Układ Słoneczny i historie z nim związane - Aneta Wysmolińska, Agata Tamioła kl. Ib
4. Styl życia a zdrowie - Magda Turek, Dawid Madej kl. IIIb
5. Promieniowanie elektromagnetyczne a środowisko - Rafał Pawlak kl. IIIe
6. Formy ochrony przyrody w Polsce - Anna Lużyńska, Honorata Czupryn kl. IVc
7. Słońce jako źródło energii - Karolina Ubysz kl. IV c
8. Znaczenie odkrycia polonu i radudla rozwoju fizyki - Kamila Derezińska, Milena Sitkowska kl. IVc
9. Zachowanie zdolności Ziemi do zapewnienia trwałego rozwoju ludzkości i utrzymanie wszelkich istot żywych - promieniotwórczość- za czy przeciw?- Kamil Barański kl. IVc, Rafał Pyłka kl. IVa
10. Geneza i procesy geomorfologiczne Góry Trzech Krzyży w Szydłowcu - Michał Karpeta kl. IVd
WYNIKI:
I MIEJSCE:
Formy ochrony przyrody w Polsce - Anna Lużyńska, Honorata Czupryn kl. IVc
Geneza i procesy geomorfologiczne Góry Trzech Krzyży w Szydłowcu - Michał Karpeta kl. IVd
II MIEJSCE :
Niekonwencjonalne źródła energii w Polsce - Kamil Bąk kl. Ib
III MIEJSCE :
Wpływ używek na zdrowie człowieka - Żaneta Jakubowska, Daria Rojek , Dagmara Lubartowicz, kl. Ib
Styl życia a zdrowie - Magda Turek, Dawid Madej kl. IIIb
NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI OTRZYMAŁY: Anna Lużyńska i Honorata Czupryn ucz. klasy IVc
,,Człowiek i jego środowisko"
1. Promieniotwórczość wokół nas - Łukasz Turek, Łukasz Zagórski kl. Ib
2. Rezerwat ochrony przyrody - Góra Piekło - Tomasz Książek, Albert Mańkowski kl. I b
3. Morfometria i geneza bezodpływowego zagłębienia w Szydłowcu - Łom Podkowińskiego - Kamil Bąk kl. IIb
4. Doping - sława czy zguba? - Aneta Wysmolińska kl. II b, Marcin Ogorzałek kl. IIe
5. Historia herbu i miasta Szydłowca - Alicja Celina Siembiot kl. IIb
6. Kultura starożytnego Egiptu - Mateusz Figarski, Marek Karpeta, Marcin Kornaś kl. IId
7. Powstanie i budowa kościoła w Wysokiej - Kamila Wierzbicka, Sylwia Wójcik kl. IIf
8. Ślady kultury żydowskiej w Szydłowcu - Angelika Bodo, Anna Rogozińska, Anita Skorupa kl. IIf
WYNIKI:
I MIEJSCE:
Doping - sława czy zguba? - Aneta Wysmolińska kl. II b, Marcin Ogorzałek kl. IIe
II MIEJSCE:
Rezerwat ochrony przyrody - Góra Piekło ?Tomasz Książek, Albert Mańkowski kl. Ib
III MIEJSCE:
Morfometria i geneza bezodpływowego zagłębienia w Szydłowcu - Łom Podkowińskiego - Kamil Bąk kl. IIb
Ślady kultury żydowskiej w Szydłowcu - Angelika Bodo, Anna Rogozińska, Anita Skorupa kl. IIf
NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI OTRZYMALI:
Aneta Wysmolińska kl. IIb i Marcin Ogorzałek kl. IIe
,,Człowiek i jego środowisko"
1. Porównanie wyników wyborów parlamentarnych i prezydenckich w Polsce i regionie szydłowieckim - Mateusz Stolarek kl. I
2. Brazylia - Krystian Kliszewski, Przemysław Sochacki, Łukasz Turek, Łukasz Zagórski kl. IIb
3. Spektakularne dzieła architektury na przestrzeni wieków - Albert Mańkowski, Łukasz Zagórski kl. IIb
4. Muzea na świecie - Katarzyna Nowak kl. IIb
5. Cechy stylów klasycznych - Łukasz Turek, Łukasz Zagórski kl. IIb
6. Ekspresja informacji genetycznej z uwzględnieniem roli i budowy białek - Albert Mańkowski kl. IIb
7. Żywność genetycznie modyfikowana - Sylwia Sala, Agata Wysoczyńska kl. IIc
8. Choroby genetyczne - Daria Rojek, Malwina Stąpor kl. IIIb
9. Muzyka Michała Lorenca - Anna Lis kl. IIc
10. Operacja OVERLORD - Radosław Kamiński kl. IIc
WYNIKI:
I MIEJSCE:
Choroby genetyczne - Daria Rojek, Malwina Stąpor kl. III b
II MIEJSCE:
Spektakularne dzieła architektury na przestrzeni wieków - Albert Mańkowski, Łukasz Zagórski kl. II b
III MIEJSCE:
Muzyka Michała Lorenca - Anna Lis kl. II c
WYRÓŻNIENIE:
Porównanie wyników wyborów parlamentarnych i prezydenckich w Polsce i regionie szydłowieckim- Mateusz Stolarek kl. Ia
Muzea na świecie - Katarzyna Nowak kl. IIb
NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI OTRZYMAŁY: Daria Rojek i Malwina Stąpor ucz. klasy IIIb
,,Człowiek i jego środowisko"
1. Liczba Pi - Ewelina Gil kl. Ib
2. Schopenhauer - erystyka - Agata Minda kl. Ib
3. Pospolite ptaki naszych lasów - Anita Rurarz kl. Ib
4. Fenomen gier fabularnych - Mateusz Stolarek kl. II a, Krzysztof Pawłowski kl. Id
5. Konserwanty - Jolanta Gil kl. IIa
6. Rola tłuszczy w życiu człowieka - Karolina Szymańska kl. IIa
7. Rafał Olbański - Kielczanin w Ameryce - Marcin Lis kl. IId
8. Uwag kilka o noblistach i nie tylko w rzeczywistości stalinowskiej - Mateusz Stolarek kl. IIa
9. Misja Stardust - Józef Sokołowski kl. IIb
10. Adaptacja filmowa ,,Pana Tadeusza" w kontekście muzyki Wojciecha Kilara - Anna Lis kl. IIIc
11. Serbołużyczanie jako przykład mniejszości etnicznej w Niemczech - Katarzyna Nowakowska kl. IIIc
WYNIKI :
I MIEJSCE:
Misja Stardust -Józef Sokołowski kl. IIb
II MIEJSCE:
Serbołużyczanie jako przykład mniejszości etnicznej w Niemczech - Katarzyna Nowakowska kl.IIIc
Pospolite ptaki naszych lasów - Anita Rurarz kl. Ib
WYRÓŻNIENIE:
Adaptacja filmowa ,,Pana Tadeusza" w kontekście muzyki Wojciecha Kilara - Anna Lis kl. IIIc
NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI OTRZYMAŁA: Anna Lis kl. IIIc
,,Człowiek i jego środowisko"
1. Zmiany klimatu na świecie - Mateusz Chrząszcz, Kamil Szpunar kl. IId
2. Wielki Kanion Kolorado przykładem erozji wodnej - Krzysztof Sasal kl. IIc
3. Polacy o Unii Europejskiej i Traktacie Konstytucyjnym - Mateusz Głowacki, Przemysław Sułecki kl. IId
4. Czy potrzebna jest Konstytucja Europejska? - Katarzyna Barszcz kl. IIb
5. Kwazary - spojrzenie w przeszłość - Piotr Dróżdż kl. Ib
6. Józef Cyrankiewicz i jego wizyty w Szydłowcu - Judyta Dąbek kl. Ib
7. Mały "kawałek życia" - BAKTERIE... nie tylko chorobotwórcze - Agata Minda, Anita Rurarz kl. IIb
8. Pamięć - skarbnica umysłu - Tomasz Rejczak kl. IIb
9. Tropami polskich dinozaurów - Karolina Hyb, Martyna Sztachera kl. IIb
WYNIKI:
I MIEJSCE:
Kwazary - spojrzenie w przeszłość - Piotr Dróżdż kl. Ib
II MIEJSCE:
Pamięć - skarbnica umysłu - Tomasz Rejczak kl. IIb
III MIEJSCE:
Polacy o Unii Europejskiej i Traktacie Konstytucyjnym - Mateusz Głowacki, Przemysław Sułecki kl. IId
Józef Cyrankiewicz i jego wizyty w Szydłowcu - Judyta Dąbek kl. Ib
,,Człowiek i jego środowisko"
VI SZKOLNA SESJA POPULARNONAUKOWA - MARZEC 2008
1. Moje spotkania z gwiazdami typu delta cephei - Piotr Drożdż kl. IIb
2. Niewyjaśnione zagadki Trójkąta Bermudzkiego - Karolina Krzemińska kl. IIa
3. Radomski czerwiec 1976 r. - Judyta Dąbek kl. IIb
4. Zjawiska OOBE i Lucid Dream na tle utworów o dualistycznej wizji świata - Klaudia Szymańska, Zuzanna Grzesiuk kl. IIb
5. ALD - adrenoleukodystrofia- Paulina Kulita, Dagmara Pejas kl. IIb
6. Floryda-,,Sunshine State" w każdym calu - Agnieszka Ginter, Jacek Bugała kl. IIc
7. Zmiany społeczne w Szydłowcu od XV do połowy XVII wieku - Mateusz Szymkiewicz kl. Ia
8. Oblicze człowieka w świetle literatury Jana Pawła II - Przemysław Duda kl. Id
9. Zmiany klimatu spowodowane efektem cieplarnianym - Artur Biernat, Dawid Bodo, Kamil Walkiewicz kl. Id
10. Anomalie pogodowe i ich skutki - Joanna Limanin kl. Ia
11. Imiona uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących - Justyna Jaworska kl. Ie
WYNIKI:
I MIEJSCE:
Piotr Dróżdż kl. IIb
II MIEJSCE:
Zmiany społeczne w Szydłowcu od XV do połowy XVII wieku - Mateusz Szymkiewicz kl. Ia
III MIEJSCE:
ALD - adrenoleukodystrofia - Paulina Kulita, Dagmara Pejas kl. IIb
,,Człowiek i jego środowisko"
VII SZKOLNA SESJA POPULARNONAUKOWA - MARZEC 2009
1. Imperium Słońca - Amanda Sochacka kl. I b
2. Neutrino - tajemnicza cząstka - Izabela Walkiewicz kl. I b
3. Niezwykle niebezpieczna liczba, czyli historia odkrycia zera i co z tego wynika - Paweł Piekarski kl. I d
4. Bieszczady i ich osobistości - Maciej Szymczyk Kl. II a
5. Mniejszości wyznaniowe na terenie Ziemi Sandomierskiej - Mateusz Szymkiewicz kl. II a
6. Tradycyjna kultura ludowa Przedgórza Iłżeckiego- Emilian Wilk kl. II a
7. Lustracja Staropolska - Mikołaj Wilk kl. II a
8. Sepsa - wyzwanie współczesnej medycyny - Katarzyna Bochenek, Marta Misiak kl. II b
9. Jedno ciało, dwie dusze ? anomalie genetyczne - Aleksandra Sobieraj, Piotr Jasiński kl. II b
10. Fetus in fetu (płód w płodzie) - jak nowe życie potrafi być zaskakujące - Joanna Majewska
WYNIKI:
I MIEJSCE:
,,Niezwykle niebezpieczna liczba, czyli historia odkrycia zera i co z tego wynika" - Paweł Piekarski kl. Id
II MIEJSCE:
,,Fetus in fetu (płód w płodzie)- jak nowe życie potrafi być zaskakujące" - Joanna Majewska, Agata Żurowska kl. IIb
III MIEJSCE:
,,Mniejszości wyznaniowe na terenie Ziemi Sandomierskej" - Mateusz Szymkiewicz kl. IIa
NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI OTRZYMALI:
Aleksandra Sobieraj, Piotr Jasiński ucz. kl. IIb - ,,Jedno ciało,dwie dusze - anomalie genetyczne"
Piotr Piekarski ucz. kl. Id ,,Niezwykle niebezpieczna liczba, czyli historia odkrycia zera i co z tego wynika"
,,Człowiek i jego środowisko"
VIII SZKOLNA SESJA POPULARNONAUKOWA - MARZEC 2010
1. Dwuznaczność i złudzenia wzrokowe - Kinga Pawlak, Tamara Pielas kl. Ib
2. ,,To ludzie, ludziom zgotowali ten los" - Aleksandra Biernat, Agnieszka Głowacka kl. Ib
3. Sposób postrzegania świata, wyrażony poprzez język - poezja lingwistyczna - Joanna Jakubczyk kl. Ic
4. Historia pewnego wzoru - Paweł Łęcki, Damian Wojcieszek kl. Id
5. Styl romański i gotycki w architekturze i sztuce - Wojciech Pacek, Maria Pisarek kl. Ib
6. Jackson i Madonna - królowie muzyki pop - Kamila Czaja, Karolina Ołub kl. Ic
7. Binominalna nomenklatura. Nazwy własne w terminologii biologicznej - Amanda Sochacka, Sylwia Wiśnios kl. IIb
8. Państwa, których już nie ma na mapie - Aleksandra Szklarska kl. IIb
9 .Matematyczność przyrody, czyli co przyroda wie o matematyce - Paweł Piekarski kl. IId
10. Blaski i cienie piwa- Patrycja Jakubczyk kl. IIc
WYNIKI:
I. miejsca jury nie przyznało
II MIEJSCE:
,,Historia pewnego wzoru" - Paweł Łęcki, Damian Wojcieszek kl. Id
III MIEJSCE:
,,Binominalna nomenklatura. Nazwy własne w terminologii biologicznej" Amanda Sochacka, Sylwia Wiśnios kl. IIb
NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI OTRZYMALI:
Paweł Łęcki i Damian Wojcieszek ucz. klasy Id - ,,Historia pewnego wzoru".
Paweł Piekarski ucz. klasy IId - ,, Matematyczność przyrody, czyli co przyroda wie o matematyce".
,,Człowiek i jego środowisko"
IX SZKOLNA SESJA POPULARNONAUKOWA - KWIECIEŃ 2011
1. Energetyka jądrowa - konieczność, zagrożenie czy alternatywa?
Paweł Łęcki kl. IId
2. Różne oblicza bursztynu - Maria Pisarek kl. IIb, Patrycja Michalska kl.IIc
3. Następne 100 lat - mocarstwo nad Wisłą - Paula Markiewicz kl. IIc
4. Paradoksy nauk ścisłych - Wojciech Pacek kl. IIb
5. Działalność amatorskich teatrów na terenie Szydłowca - Aneta Korycińska, Katarzyna Matyszczak kl. IIc
6. Terapeutyczna rola zwierząt - Kinga Pawlak, Tamara Pielas kl. IIb
7. Śladami J.W. Goethego- Anna Kępas kl. IIc, Patrycja Wiśniewska kl. IIb
8. Żydzi szydłowieccy w I. połowie XX wieku - Adam Frąk kl. Ia
9. Transplantologia ? medycyna wyczynowa - Aleksandra Biernat kl. IIb
10. Husaria ? symbol potęgi Rzeczypospolitej - Patryk Widawski kl. Ic
11. Szydłowiecki piaskowiec - niezwykła historia zwykłej skały - Szymon Sokołowski, Szymon Walasik kl.IId
WYNIKI:
I miejsce:
,,Szydłowieccy Żydzi w I. połowie XX wieku" - Adam Frąk kl. Ia
II MIEJSCE:
,,Husaria - symbol potęgi Rzeczypospolitej" - Patryk Widawski kl. Ic
III MIEJSCE:
,,Energetyka jądrowa - konieczność, zagrożenie czy alternatywa?" Paweł Łęcki kl. IId
NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI OTRZYMALI:
Adam Frąk ucz. kl. Ia - ,,Żydzi szydłowieccy w I. połowie XX wieku".
Paweł Łęcki ucz. kl. IId - ,,Energetyka jądrowa - konieczność, zagrożenie czy alternatywa".
,,Człowiek i Jego Środowisko"
X SZKOLNA SESJA POPULARNONAUKOWA - KWIECIEŃ 2012
1. Lisowczycy-nieustraszeni jeźdźcy czy bezwzględni grabieżcy? - Patryk Widawski kl. IIc
2. Medulla osium - dar życia - Aleksandra Sala kl. IIb
3. Mazowsze - nasz region - Aneta Podsiadła kl. IIc
4. Dinozaury Gór Świętokrzyskich - Ziemowit Kubiś kl. IIb
5. Acta - ochrona praw własności czy kontrola społeczeństwa? - Jakub Czarnota kl. Ia
6. Major Henryk Dobrzański - ostatni żołnierz września - Adam Frąk kl. IIa
7. Gaz łupkowy w Polsce - Armand Starczewski kl. IId
8. Lucyfer a Prometeusz, wizje niosących światło i ich rola w dziejach ludzkości - Patrycja Gwóźdź kl. IIa
9. Plus minus, czyli loty w Kosmos - Paweł Łęcki kl. IIId
WYNIKI:
I miejsce:
Adam Frąk kl. IIa Major Henryk Dobrzański - ostatni żołnierz września
II MIEJSCE:
Jakub Czarnota kl. Ia Acta - ochrona praw własności czy kontrola społeczeństwa?
III MIEJSCE:
Armand Starczewski kl. IId Gaz łupkowy w Polsce
Wyróżnienie:
Aleksandra Sala kl. IIb Medulla osium - dar życia