• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2019

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

erasmus 1

Zaloguj / Wyloguj

2777861
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
11
595
2750
2324782
2750
23376
2777861

Your IP: 3.236.46.172
2023-10-05 00:49
        G.A.M.E.S. - Mobilność
       we Włoszech 2015 

G.A.M.E.S. - Mobilność we Włoszech

Po niezwykłych spotkaniach międzynarodowych w Bułgarii i Polsce przyszła kolej na mobilność we Włoszech. W dniach 5-9 X  grupa dziewięciu uczniów naszego liceum wraz z opiekunami: wicedyrektorem szkoły Marzeną Janowską, nauczycielami Karoliną Maj i Ireneuszem Kosno przeżyła fascynującą przygodę w słonecznym Bari - mieście jednego z partnerów projektu Erasmus+ G.A.M.E.S. realizowanego od września 2015 roku.
Spotkania międzynarodowe to okazja do bliższego poznania innych kultur czy nawiązania przyjaźni ale także do podsumowania działań realizowanych w ramach projektu. Zadania mają różny charakter od udziału w imprezach sportowych, redagowania notatek, po tworzenie prezentacji, słowników czy filmów edukacyjnych. Wszystkie dotyczą zdrowego stylu życia i angażują coraz większą grupę młodzieży.
Podczas pobytu we Włoszech uczestnicy wzięli udział w wielu takich wydarzeniach: dyskutowali na temat właściwego odżywiania się, poznawali smaki tamtejszej kuchni, tradycje i obyczaje panujące we włoskich domach. Każdy dzień pobytu obfitował w wiele niezapomnianych chwil i wzruszeń.
Po uroczystym powitaniu i zwiedzeniu szkoły wszyscy wzięli udział w rozgrywkach sportowych i zabawach integracyjnych wśród nadmorskich zabytków Bari.
Drugiego dnia zorganizowano wycieczkę do urokliwego miasteczka Polignano a Mare z pięknym skalistym wybrzeżem. Następnym punktem trasy było gospodarstwo "Masseria Brancati" z wiekowymi drzewami oliwnymi, wśród których można było zapoznać się z historią tłoczenia oliwy, a nawet spróbować smaku tego miejscowego specjału.
W środę na miłośników sportu czekała prawdziwa gratka - pobyt w "New Olympic Sport Center", gdzie każdy mógł poćwiczyć swoje ulubione dyscypliny pod okiem profesjonalistów. Dużym zainteresowaniem cieszył się aerobik klasyczny i wodny a słoneczna aura sprzyjała rozgrywkom piłki nożnej i siatkówki plażowej. Druga część dnia poświęcona była odkrywaniu najpiękniejszych zabytków Bari. Ślady przodków zachowane w Zamku, Bazylice czy podziemiach Katedry stanowiły niezapomnianą lekcję historii.
Następny dzień również upłynął pod znakiem zwiedzania. W Alberobello - miasteczku wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - zachwyt wzbudzały białe domki "trulli" z charakterystycznymi daszkami w kształcie stożków. W Monopoli uwagę przykuwały budowle wchodzące do morza i piękny rybacki port. Dodatkową atrakcją tego dnia był uroczysty obiad przygotowany przez uczniów szkoły hotelarsko-gastronomicznej.
Pobyt we Włoszech dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć.  W bogatym programie nie zabrakło elementów krajoznawczych, chwil wspólnych emocji, lekcji wychowania czy nauki. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań by ta przygoda na długo pozostała w pamięci zagranicznych gości.
Do końca projektu pozostały dwie mobilności zagraniczne. W marcu 2016r. krajem goszczącym będzie Słowacja, a maju Litwa. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w działania projektowe, w których każdy może znaleźć coś dla siebie..

Zdjęcia można obejrzeć w Galerii Zdjęć lub [TUTAJ]

Zapraszamy takze do obejrzenia poniższej prezentacji:

 

 


 

 

 

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.