• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2019

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

erasmus 1

Zaloguj / Wyloguj

2777886
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
36
595
2775
2324782
2775
23376
2777886

Your IP: 3.236.46.172
2023-10-05 02:15
  PROJEKT  ERASMUS + W "SIENKIEWICZU"
- mobilność szkół partnerskich 

Szydłowieckie liceum im. Henryka Sienkiewicza jest jedną z pięciu europejskich szkół biorących udział w projekcie Erasmus + "Games always make everyone supportive", mającym na celu propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie rozwoju społecznego i emocjonalnego, jak również rozwijanie kompetencji językowych oraz świadomości europejskiej. Placówką koordynującą jest szkoła średnia z Bułgarii Dimitar Talev Secondary School. Pierwsza mobilność uczniów i ich opiekunów  miała miejsce na początku marca w Dobrich w Bułgarii. Szydłowiecką szkołę reprezentowało sześciu uczniów wraz z opiekunami. Teraz przyszła kolej na Polskę, czyli nasze miasto i liceum.  W dniach 25-29 maja 2015r. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza będzie gościł w ramach projektu Erasmus + przedstawicieli szkół z Bułgarii, Włoch, Litwy oraz Słowacji. Podczas pobytu nasi goście wezmą udział w różnorodnych zajęciach w szkole, m.in. w: Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Dniu Językowym, które przybliżą nie tylko formę naszej edukacji, kulturę, "małą ojczyznę" i Polskę, ale także wzmocnią relacje między uczniami krajów europejskich. Inną formą poznania będzie: goszczenie w rodzinnych domach uczniów liceum, wspólne zwiedzanie Szydłowca i jego okolic oraz dawnej stolicy - Krakowa,  przedstawienie prezentacji krajów partnerów projektu. To tylko jedne  z wielu zaplanowanych przedsięwzięć, dlatego zapraszamy do śledzenia relacji z pobytu zagranicznych gości w "Sienkiewiczu" i naszym mieście. Liczymy na to, że wszyscy biorący udział  w projekcie Erasmus + spędzą niezapomniane chwile w gronie licealistów oraz mieszkańców Szydłowca.

Katarzyna Szeloch - Sułecka


 

 

 

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.