• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2019

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

erasmus 1

Zaloguj / Wyloguj

2777886
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
36
595
2775
2324782
2775
23376
2777886

Your IP: 3.236.46.172
2023-10-05 02:15

ERASMUS+   „G.A.M.E.S.” – Mobilność na Słowacji

         W dniach 14 – 18 marca grupa dziesięciorga uczniów naszego liceum wraz z opiekunami: dyrektorem szkoły Karolem Kopyckim i nauczycielem języka angielskiego Ireneuszem Kosno  wyjechała do miejscowości Spiska Nova Ves na Słowacji. Miasto to w latach 1412-1769 w wyniku zastawu spiskiego wraz z okolicami należało do Polski i znajdowało się pod jej władaniem.
Podczas pobytu na S
łowacji uczestnicy wzięli udział w zajęciach sportowych (m.in. koszykówce, hokeju, siłowni czy aerobiku), zwiedzali historyczne miasta: Levoča i Kosice, poznawali tradycje i lokalne zwyczaje. 

Po uroczystym powitaniu i zwiedzeniu szkoły wszyscy wzięli udział w rozgrywkach sportowych i zabawach integracyjnych. Każdy mógł poćwiczyć wybrane dyscypliny pod okiem nauczycieli tamtejszej szkoły. Ulubioną rozrywką wszystkich uczestników mobilności był jumping fitness. W kolejnych dniach zorganizowano wycieczki do Levočy i malowniczych   Košic -największego miasta wschodniej Słowacji. Miasto nazywane jest „żelaznym lub stalowym sercem” od największej na Słowacji huty żelaza. Najciekawszym punktem programu dla uczniów naszego liceum było zwiedzanie pięknej gotyckiej Katedry p.w. Św. Elżbiety - największej świątyni katolickiej na Słowacji.
Mi
łośnicy historii kojarzyli miasto z nadaniem przywileju dla polskiej szlachty w 1374 roku przez króla Ludwika Węgierskiego.
Zagraniczni go
ście podziwiali również krajobrazy górskie Tatr Wysokich, stanowiące granicę między Polską a Słowacją. Ostatniego dnia udali się również do miejscowości Štrbské Pleso położonej na południowym brzegu jeziora o tej samej nazwie tj. Szczyrbskie Jezioro.

         Pobyt uczniów mobilności zakończył się uroczystym pożegnaniem w hotelu Preveza. Spędzony na Słowacji czas dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, a wspaniałe chwile na długo pozostaną w pamięci. Do zakończenia projektu pozostał ostatni wyjazd na Litwę zaplanowany na przełomie maja i czerwca 2016r.

Iwona Kępa 2A

 

 

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.