220844

"Sienkiewicz" oficjalnym partnerem
Projektu ERASMUS+

UWAGA!!!
Udało się! Nasza szkoła została oficjalnym partnerem dwuletniego projektu Erasmus+ "Games always make everyone supportive"

Szkołą koordynującą projekt jest:
Dimitar Talev Secondary School - szkoła średnia z Bułgarii

Poza Bułgarią i Polską w projekcie uczestniczą szkoły średnie:
IISS "GORJUX-TRIDENTE" - z Włoch
Visagino ,,Ziburio"pagrindine mokykla - z Litwy
Stredni skola potravinarska, obchodu a sluzeb Brno - z Czech
Zakladna skola Nad Medzou - ze Słowacji

Projekt przewiduje szereg działań mających na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie rozwoju społecznego i emocjonalnego, jak również rozwijanie kompetencji językowych i świadomości europejskiej.
     Podejmowane działania będą miały różnorodny charakter od tworzenia prezentacji o szkole, uczniach i kraju, cyfrowych przewodników turystycznych, plakatów czy słownika terminów sportowych po organizację turniejów sportowych, szkoleń ekologicznych, kursów zdrowego gotowania i wiele innych. Wszystkie działania będą podejmowane wspólnie przez wszystkie szkoły, a ich wynikami będziemy dzielić się podczas spotkań międzynarodowych w każdym z krajów partnerskich.
       W związku z tym dla Polski przewidziano pięć mobilności zagranicznych uczniów do Bułgarii, Włoch, Litwy, Słowacji oraz Czech. Nasza szkoła będzie również gościć zagranicznych partnerów.

Przed nami dużo wyzwań i wiele możliwości.