• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2019

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

erasmus 1

Zaloguj / Wyloguj

2529554
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
335
937
2088
2072206
32145
42919
2529554

Your IP: 34.231.21.105
2022-11-29 10:10

 

ZWIEDZAMY SZWECJĘ - 2022

W dniach 25.09 – 1.10.2022r. grupa naszych uczniów zwiedziła Szwecję w ramach projektu Erasmus+, Education, good Life and Progress among adolescents in Europe, HELP.

Działania projektowe obejmują tematykę zdrowia psychicznego i radzenia sobie ze stresem. Wśród licznych aktywności przygotowanych przez koordynatora projektu, szkołę szwedzką, nasi uczniowie pracując w grupach międzynarodowych wypracowali sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, wypełnili ankiety związane z tymi problemami oraz wzięli udział w warsztatach tematycznych. Językiem komunikacji był język angielski, którym wszyscy uczestnicy posługiwali się bardzo płynnie; szczególnie Anglicy J))))))

Podczas pobytu zwiedzili urokliwe zakątki kraju o bogatej historii, Kopalnię Srebra w Sali, która rozpoczęła wydobycie 500 lat temu, Muzeum Wikingów w Uppsali wraz ze starymi kurhanami, Muzeum Vasa, w którym udostępniono potężny okręt wojenny wydobyty 333 lata po zatonięciu i odrestaurowany w 98% z oryginalnych części, zdobiony setkami rzeźb oraz Stare Miasto w Sztokholmie z królującymi pomnikami Gustawa III, Gustawa Adolfa, Karla Johana. Zwiedzili także Muzeum Nagrody Nobla, gdzie poszukiwali polskich śladów. Nasi Gospodarze bardzo starannie przygotowali naszą wizytę, mieliśmy okazję spróbować typowych szwedzkich dań jak torcik chlebowy, ciastka imbirowe oraz słone cukierki.

Wśród uczestników panowała wyśmienita atmosfera, uczniowie uczyli się od siebie o swoich krajach, zwyczajach, potrawach, mieli okazję poznać ten skandynawski kraj "od środka", mieszkając i przebywając ze swoimi rówieśnikami. Rozwijali swoje kompetencje językowe i tolerancję na inność, radzenie sobie w obcym, międzynarodowym środowisku.

KB

 


 

 

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.