erasmus 1

Your IP: 3.235.65.220
2022-10-06 22:26

Ślubowanie klas pierwszych w Oblęgorku

16.09.2022 r. z pewnością zapisze się w pamięci tegorocznych pierwszoklasistów - dziś miało miejsce ślubowanie klas pierwszych. Zgodnie z tradycją szkoły uroczystość ta odbywa się w Oblęgorku - w Muzeum Henryka Sienkiewicza, patrona naszej szkoły.

Wybrani uczniowie reprezentujący swoje klasy złożyli uroczyste ślubowanie w imieniu pozostałych koleżanek i kolegów. Klasę I A reprezentowali Zuzanna Gizińska i  Dominik Majewski, klasę I B - Marcelina Mędryk i Łukasz Zgoda, klasę I C- Bartosz Dobjasz i Adrianna Pinda, klasę I D - Amelia Mosiołek i Igor Ankurowski, zaś klasę IE Natalia Głuch oraz Julia Wyrwińska.

Tuż po uroczystości uczniowie mieli okazję zwiedzić zabytkowy pałacyk, poznali biografię patrona, podziwiali pamiątki rodzinne i dary jubileuszowe, które otrzymywał Sienkiewicz.

Zwieńczeniem, tradycyjnie w dniu ślubowania, było ognisko integracyjne wszystkich klas.

'Drodzy Pierwszoklasiści! Oficjalnie staliście się częścią szkolnej społeczności Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu. Życzymy Wam, abyście w czasie tych czterech lat nauki zdobywali wiedzę i umiejętności, które pozwolą Wam realizować zamierzone cele życiowe, ale także byście rozwijali tu swoje pasje i nawiązywali przyjaźnie, które przetrwają lata' - Dyrektor LO Karol Kopycki.

Pomysłodawca-kierownik wycieczki Agnieszka Kamińska
Tekst - Magdalena Niewadzisz
Foto Paweł Bloch

Wychowawcy klas pierwszych w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu: 1A Ireneusz Kosno, 1B Magdalena Niewadzisz, 1C Katarzyna Szeloch-Sułecka, 1D Paweł Bloch, 1E Natalia Erbel.

Poczet sztandarowy w składzie:
Ewelina Olbromska, Kasia Kraska, Maciej Florczyk z klasy 3A i 3D.