erasmus 1

19224

Your IP: 3.235.65.220
2022-10-06 22:00

Ogromny sukces naszego ucznia w konkursie historycznym!!!

Dawid Lipiec, uczeń klasy III ACg został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Krąg”  XX edycji, zajmując I miejsce w kraju.

Uczeń otrzymał maksymalną liczbę punktów do zdobycia (100%), co jest wynikiem systematycznej i rzetelnej pracy Dawida, jego zainteresowania historią oraz przygotowań pod kierunkiem nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie - mgr Agnieszki Karpety.
Dzięki sukcesowi ucznia, a także wynikowi Emilii Kamienik, uczennicy klasy IIIAp, która zdobyła wyróżnienie w konkursie, nasza szkoła otrzymała pierwsze miejsce w kategorii ,,Żak” przeznaczonej dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Warto nadmienić, że w tym roku do konkursu zgłosiło się 17 uczniów, którzy osiągnęli wyniki na zadowalającym poziomie.
Ogólnopolski Konkurs Historyczny ,,Krąg” prowadzony jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przez Stowarzyszanie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej ,,Pokolenie”. Tegoroczna edycja konkursu sprawdzała wiedzę uczniów z najważniejszych wydarzeń z historii Polski.
Dawidowi gratulujemy osiągniętego sukcesu, życząc mu kolejnych, równie wielkich oraz zachęcamy uczniów do zaangażowania w konkursy historyczne.