1208865

Your IP: 3.233.229.90
2020-07-04 20:15

Jasełka w "Sienkiewiczu" 2019

Utrzymując wieloletni zwyczaj, ostatni dzień przed przerwą świąteczną w naszej szkole upłynął pod znakiem zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Nastrój świąteczny zapanował już kilka dni wcześniej, w holu szkoły pojawiła się szopka i ładnie przyozdobiona choinka, a poszczególne pracownie lekcyjne przybrały bożonarodzeniowy wystrój. Jednak dopiero 20 grudnia klimat zbliżających się świąt zapanował na dobre za sprawą tradycyjnych „Jasełek” i wigilii szkolnych.

Tegoroczne jasełka zgromadziły w świetlicy liceum wszystkich uczniów naszej szkoły, dyrekcję, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Spektakl w reżyserii mgr Grażyny Olesińskiej i  mgr Małgorzaty Dygas, scenografii mgr Marty Łabęckiej przygotowała młodzież klasy IBp. Poszczególne scenki przeplatały się z pastorałkami i kolędami pięknie zaśpiewanymi przez Natalię Dygas, Darię Augustyniak, Patrycję Przygodzką i Ulę Piechę przy akompaniamencie: Małgosia Głowacka – keyboard, Krzysztof Klink – akordeon i Krystian Krzymieński – gitara.
Na koniec ksiądz Norbert Skawiński przedstawił swoje refleksje na temat znaczenia Świąt Bożego Narodzenia. Pan Dyrektor Karol Kopycki podziękował wszystkim za udział w jasełkach oraz ich przygotowanie, a także złożył najlepsze życzenia wszystkim zgromadzonym.