• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2019

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

1452211
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
124
1012
124
999701
17150
39473
1452211

Your IP: 34.229.131.116
2020-01-19 01:28

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2019

Dnia 31 maja 2019 na terenie naszego liceum odbyły się już kolejne Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Udział w nich wzięły: PSP nr 1 w Szydłowcu, PSP nr 2 w Szydłowcu, PSP w Orońsku, PSP w Mirowie, PSP w Chlewiskach, ZS im. KOP w Szydłowcu, CKZiU w Szydłowcu oraz gospodarze – LO Sienkiewicz.

Zawody rozpoczęło przemówienie pana dyrektora Karola Kopyckiego i zaproszonych przedstawicieli miasta. Następnie uczeń klasy IA Igor Nowek rozpalił znicz olimpijski. Odtworzono także hymn Igrzysk. Po oficjalnej części nastąpiły zmagania uczniów. Konkurencji było co niemiara – siatkówka plażowa, piłka nożna, rzuty osobiste, skakanie w workach, przeciąganie liny (w tym roku także dziewcząt!), pchnięcie kulą, żonglerka piłką. Pomimo kilkudziesięciu stopni żaru, który lał się z nieba, uczniowie pozostali nieugięci. Najwytrwalszym udało się zdobyć zaszczytne miejsca. Zajęliśmy I miejsce w turnieju piłki nożnej (kapitan – Piotr Sobieraj), siatkówce plażowej (siostry Smorongiewicz) przeciąganiu liny dziewcząt (kapitan – Martyna Lipa) oraz III w przeciąganiu liny chłopców (kapitan – Michał Kaczor). Ponadto, odnieśliśmy sukcesy  indywidualnie: Julia Nowek uzyskała I miejsce w wyścigach w workach, Aleksandra Kotwica – drugie, a Aleksandra Białek – trzecie. W części męskiej Rafał Wojcieszek zajął II miejsce. W pchnięciu kulą najlepszą okazała się  Martyna Lipa, drugie miejsce zajęła Weronika Kloczkowska. Rzuty osobiste: I miejsce zdobył Michał Florczyk, III – Jakub Krak, II - Zuzanna Smorongiewicz. Żonglerka piłką? Również Zuzia i zaszczytne drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęła siostra – Klaudia. Dzień ten był jak najbardziej udany dla uczniów Sienka!
Za obsługę techniczną był odpowiedzialny nasz zgrany duet – Adam Dwojak i Michał Kaczor, a za relację foto: Olga Korba i Jakub Pikiel.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Rekrutacja 2019

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.