• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2019

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

1181648
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
328
600
328
730136
16512
26985
1181648

Your IP: 87.101.35.78
2019-04-21 18:37

 

Podania do LO 2019
Przyjmujemy podania do szkoły
od 13 maja 2019 (poniedziałek) do 24 czerwca 2019r 
do pobrania w sekretariacie

Liceum Dla Dorosłych w "Sienkiewiczu"

Zapraszamy już od września wszystkie chętne osoby chcące zdobyć wykształcenie średnie do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych,
które działa w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu

 Liceum dla Dorosłych to szkoła dla osób, które chcą zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z pracy i codziennych obowiązków. Zajęcia odbywają się w systemie weekendowym (piątek, godziny popołudniowe i sobota) - średnio co dwa tygodnie. Nauka w szkole jest bezpłatna.
Zapraszamy absolwentów gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej lub ośmioletniej szkoły podstawowej. Naukę w liceum może podjąć osoba, która jest pełnoletnia lub w danym roku kalendarzowym ukończy 18 lat. Na semestr wyższy mogą zostać przyjęte osoby które wcześniej podjęły naukę w innej szkole, zarówno te które przerwały edukację z różnych przyczyn, jak również chcące przenieść się do innej szkoły.

Już ponad 100 słuchaczy naszej szkoły podniosło swoje kwalifikacje uzyskując średnie wykształcenie! Jeżeli się wahasz i nie wiesz czy ta propozycja edukacyjna jest dla Ciebie  – zastanów się – poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Jakie są zasady promocji?
Słuchacze Liceum dla Dorosłych w trakcie semestru są zobowiązani do napisania prac kontrolnych z wszystkich przedmiotów. Po złożeniu prac kontrolnych oraz co najmniej 50% frekwencji na zajęciach w ciągu semestru słuchacze są dopuszczani do egzaminów semestralnych. Egzaminy odbywają się w sesji egzaminacyjnej według ustalonego harmonogramu. Aby uzyskać promocję na następny semestr słuchacz powinien uzyskać z egzaminów semestralnych pozytywne oceny ze wszystkich przedmiotów. W przypadku otrzymania dwóch ocen niedostatecznych słuchaczowi przysługuje egzamin poprawkowy.
Ile trwa nauka w szkole?
Na podbudowie gimnazjum lub zasadniczej szkoły zawodowej – 2 lata, zaś po  ośmioletniej szkole podstawowej – 3 lata
Czy można przystąpić do matury?
Aby otrzymać świadectwo ukończenia Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych należy zaliczyć wszystkie semestry nauki, po ukończeniu liceum istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego. Egzamin maturalny jest sprawdzeniem wiedzy i umiejętności słuchacza z j. polskiego, z j. obcego, matematyki oraz jednego dowolnie wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.
Jakie są dokumenty rekrutacyjne?
Zapisu do szkoły można dokonać w sekretariacie ZSO im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu, ul. Zamkowa 1.
Wymagane są:
•    oryginał świadectwa ukończenia ośmioletniej szkoły podstawowej, gimnazjum lub zasadniczej szkoły zawodowej lub kserokopia potwierdzona notarialnie;
•    dwa zdjęcia;   
•    podanie/kwestionariusz do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły www.liceum.webd.pl w zakładce „liceum dla dorosłych”.


Uwaga: nie ma opłaty rekrutacyjnej!  
Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 48 617 00 06

Rekrutacja 2019

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.