619949

Your IP: 66.249.75.22
2018-12-11 17:15

Kornelia w Brukseli

W dniach 1-5.06.2018r. z inicjatywy pani profesor Małgorzaty Jarosz, uczennica klasy 2b wzięła udział w wycieczce do Brukseli, organizowanej przez Biuro Zbigniewa Kuźmiuka- Posła do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Wyjazd stanowił nagrodę dla uczniów liceów województwa mazowieckiego, którzy wykazali się szeroką wiedzą na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. Plan wycieczki był ściśle określony, dlatego też, mimo że trwała ona jedynie kilka dni, uczestnicy mogli nacieszyć się pięknem stolicy Belgii. 3.06. miało miejsce zwiedzanie najciekawszych obiektów w Brukseli. Uczniowie podziwiali uroki m.in. Atomium-aluminiowego modelu cząsteczki żelaza, Zamku Królewskiego, Grand Place- rynku brukselskiego, Katedry św. Michała i Świętej Guduli, Jardin du Mont des Arts- pięknego ogrodu, a także Pawilonu Chińskiego zlokalizowanego w Laeken. Tego samego dnia odbyła się również uroczysta Msza Święta. 4.06. miała miejsce prelekcja w Parlamencie Europejskim na temat pracy i roli owego organu z sesją pytań i odpowiedzi. Następnie uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Posłem Zbigniewem Kuźmiukiem, podczas którego opowiedział On uczestnikom o swojej pracy oraz obowiązkach z nią związanych. Dzięki tej wycieczce młodzież poznała zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz zwiększyła swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej. Wyjazd był niezmiernie udany i na pewno pozostanie w pamięci uczestników na długi czas.

Atomium

Zamek Królewski