• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2019

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

1278995
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
322
708
1030
827151
14105
20857
1278995

Your IP: 3.81.28.94
2019-08-19 08:17

 

Podania do LO 2019
Przyjmujemy podania do szkoły
od 13 maja 2019 (poniedziałek) do 24 czerwca 2019r 
do pobrania w sekretariacie lub [TUTAJ]

Kornelia w Brukseli

W dniach 1-5.06.2018r. z inicjatywy pani profesor Małgorzaty Jarosz, uczennica klasy 2b wzięła udział w wycieczce do Brukseli, organizowanej przez Biuro Zbigniewa Kuźmiuka- Posła do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Wyjazd stanowił nagrodę dla uczniów liceów województwa mazowieckiego, którzy wykazali się szeroką wiedzą na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. Plan wycieczki był ściśle określony, dlatego też, mimo że trwała ona jedynie kilka dni, uczestnicy mogli nacieszyć się pięknem stolicy Belgii. 3.06. miało miejsce zwiedzanie najciekawszych obiektów w Brukseli. Uczniowie podziwiali uroki m.in. Atomium-aluminiowego modelu cząsteczki żelaza, Zamku Królewskiego, Grand Place- rynku brukselskiego, Katedry św. Michała i Świętej Guduli, Jardin du Mont des Arts- pięknego ogrodu, a także Pawilonu Chińskiego zlokalizowanego w Laeken. Tego samego dnia odbyła się również uroczysta Msza Święta. 4.06. miała miejsce prelekcja w Parlamencie Europejskim na temat pracy i roli owego organu z sesją pytań i odpowiedzi. Następnie uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Posłem Zbigniewem Kuźmiukiem, podczas którego opowiedział On uczestnikom o swojej pracy oraz obowiązkach z nią związanych. Dzięki tej wycieczce młodzież poznała zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz zwiększyła swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej. Wyjazd był niezmiernie udany i na pewno pozostanie w pamięci uczestników na długi czas.

Atomium

Zamek Królewski

Pawilon Chiński

Katedra św. Michała i Świętej Guduli

Zbigniew Kuźmiuk

Grand Palace

Parlament Europejski

Jardin du Mont des Arts

Rekrutacja 2019

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.