• Nasza szkoła

  • Historia

  • Studniówka 2016

  • Wycieczki

  • Dzień Otwarty 2016

Zaloguj / Wyloguj

991843
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
201
426
1854
540923
7187
16729
991843

Your IP: 54.196.5.6
2018-08-15 11:05

 

Nabór uzupełniający 
Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących
im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu,
informuje wszystkich gimnazjalistów, że
do dnia 31.08.2018 r. trwa nabór uzupełniający do naszego liceum.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Kornelia w Brukseli

W dniach 1-5.06.2018r. z inicjatywy pani profesor Małgorzaty Jarosz, uczennica klasy 2b wzięła udział w wycieczce do Brukseli, organizowanej przez Biuro Zbigniewa Kuźmiuka- Posła do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Wyjazd stanowił nagrodę dla uczniów liceów województwa mazowieckiego, którzy wykazali się szeroką wiedzą na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. Plan wycieczki był ściśle określony, dlatego też, mimo że trwała ona jedynie kilka dni, uczestnicy mogli nacieszyć się pięknem stolicy Belgii. 3.06. miało miejsce zwiedzanie najciekawszych obiektów w Brukseli. Uczniowie podziwiali uroki m.in. Atomium-aluminiowego modelu cząsteczki żelaza, Zamku Królewskiego, Grand Place- rynku brukselskiego, Katedry św. Michała i Świętej Guduli, Jardin du Mont des Arts- pięknego ogrodu, a także Pawilonu Chińskiego zlokalizowanego w Laeken. Tego samego dnia odbyła się również uroczysta Msza Święta. 4.06. miała miejsce prelekcja w Parlamencie Europejskim na temat pracy i roli owego organu z sesją pytań i odpowiedzi. Następnie uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Posłem Zbigniewem Kuźmiukiem, podczas którego opowiedział On uczestnikom o swojej pracy oraz obowiązkach z nią związanych. Dzięki tej wycieczce młodzież poznała zasady funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz zwiększyła swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej. Wyjazd był niezmiernie udany i na pewno pozostanie w pamięci uczestników na długi czas.

Atomium

Zamek Królewski

Pawilon Chiński

Katedra św. Michała i Świętej Guduli

Zbigniew Kuźmiuk

Grand Palace

Parlament Europejski

Jardin du Mont des Arts

Rekrutacja 2018

Facebook Sienkiewicza

Erasmus +

Współpraca z UMCS

Ile osób goscimy?

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.