Wycieczka do Lublina!!!

POKAZY Z FIZYKI - to już 52 edycja

Młodzież z klas Id, 2d, 3d, 2e i 1c oraz dwie osoby z 3b wraz z opiekunami p. Dawidem Figarskim, p. Markiem Marcinkowskim, p. Anną Bąk, p. Ireneuszem Kosno, p. Katarzyną Sułecką-Szeloch  i p. Jerzym Wiernickim wybrała się  21.09.2011r. dwoma autokarami na pokazy z fizyki organizowane przez UMCS w Lublinie. Trzeba przyznać, że uczestnictwo naszej szkoły w tych pokazach to już kilkuletnia tradycja. Były to już 52 pokazy organizowane przez tą uczelnię.

W drodze do Lublina zatrzymaliśmy się w Puławach, gdzie zwiedzaliśmy pałac Czartoryskich. Jest on obecnie w remoncie, prowadzone prace konserwacyjne uniemożliwiły zwiedzanie wszystkich wnętrz tego pięknego obiektu.

Kolejny etapem wycieczki były pokazy z fizyki organizowane przez Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego

Pokazy były jak zwykle bardzo interesujące i widowiskowe.

W tym roku były ćwiczenia - PROMIENIOWANIE I PROMIENIOTWÓRCZOŚĆ, w jednym z ćwiczeń brał udział przedstawiciel naszego Liceum.

Następne pokazy z zakresu FIZYKI LATANIA,  Och nieźle tu latało...

Kolejne pokazy to REZONANSE

Ostatni pokaz to doświadczenia związanym z PRĄDEM ELEKTRYCZNYM, tutaj też dzielnie wspomagali prowadzących nasi uczniowie.

Młodzież naszej szkoły nie tylko oglądała pokazy, ale też aktywnie w nich uczestniczyła.
Do Szydłowca wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Mamy nadzieję (jak widać z dotychczasowych wyjazdów), że takich wycieczek w naszej szkole będzie dużo więcej.